Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5549 miejsce

Bachata, kizomba, zouk, pachanga i crunchata - znacie te tańce?

Niedziela była ostatnim dniem Bachaturo – 1. Międzynarodowego Festiwalu Bachaty. Dzięki niemu uczestnicy mogli poznać również inne tańce m.in. kizomba, zouk, pachanga i crunchata, które jak na razie są mało popularne w Polsce.

Zajęcia z kizomby prowadzone przez Ze Barobosę z Wysp Zielonego Przylądka. / Fot. Weronika TrzeciakWarsztaty taneczne odbywały się w 4 salach i były prowadzone na 3 poziomach - dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Tego dnia można było uczestniczyć w zajęciach nie tylko z bachaty, lecz także m. in. z salsy, cha-chy, kizomby, zouku, czy merengue.

Na zajęcia z ruedy de bachata prowadzone przez Gregory’ego i Nandę przyszło sporo osób. Taniec ten przypominał ruedę de casino z tym, że zamiast salsowych kroków były bachatowe. Pary stanęły w kole i tańczyły do jego środka i na zewnątrz. Na polecenie Gregory’ego następowała zmiana partnerki.

- To mój pierwszy pobyt w Polsce. Poziom bachaty w waszym kraju jest dobry. Zwykle warsztaty dostosowujemy do poziomu uczestników, a tutaj wszystko zagrało. Na imprezach ludzie dobrze tańczą, ale to jest trochę inny styl niż nasz - powiedział Gregory. - My tańczymy bachatę fusion czyli połączenie tradycyjnej bachaty z innymi stylami (włoskim, hiszpańskim) - dodała Nanda.

Zajęcia z kizomby i kizomby na pasada poprowadził Ze Barbosa z Wysp Zielonego Przylądka a pomagała mu Karina Krystosiak. Zarówno jedne jak i drugie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Nawet tych nie tańczących.

- Najbardziej podobały mi się zajęcia z kizomby z Ze Barbosą. Festiwal jest bardzo fajny, dowiedziałem się o nim od brata. Sam słabo tańczę, ale przyjechałem tu dla brata, który ma urodziny - powiedział Dag Rollings z Anglii.

Dla mnie były to podobne tańce, dlatego postanowiłam dowiedzieć się, jaka jest między nimi różnica. - Kizomba pochodzi z Angoli i nie ma w niej tyle kroków, zaś kizomba na pasada pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka i ma więcej kroków, jak w tangu - wyjaśnił mi Ze Barbosa. - W Polsce poziom tańca jest bardzo wysoki. Ludzie dobrze tańczą i się nie wstydzą. Podoba mi się to i chciałbym jeszcze tu wrócić. Kizombę tańczy się w bliskim kontakcie, a w moim kraju to wstyd - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A co Państwo na to ? <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bachatę kojarzę;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.