Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25678 miejsce

Bachleda wygrywa pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego

Marcin Bachleda wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Drugi był Adam Małysz, a trzeci Łukasz Rutkowski. Polacy absolutnie zdominowali pierwszy dzień zawodów.

Arthur Pauli w akcji / Fot. Paweł KiliańskiJuż po raz drugi w swej historii na skocznię do Wisły-Malinki przyjechali zawodnicy z całej Efektowna skocznia w Wiśle-Malince / Fot. Paweł KiliańskiEuropy, na zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego (pierwszy odbył się w lutym tego roku). Gościnnie w konkursie postanowiła wystąpić także polska kadra, z Adamem Małyszem na czele.

Na skocznię fanów skoków ściągnął nie tylko nasz "orzeł z Wisły", ale także pewien zespół, który zaraz po zawodach wystąpi przed publicznością. Mowa oczywiście o grupie "Feel".

Konkurs rozpoczął się punktualnie o 18.30, kiedy to w powietrze wzbił się młodziutki, Klimek Murańka (niestety, został później zdyskwalifikowany). Kolejnym zawodnikiem w kolejce do skoku, był Adam Małysz, który pofrunął na odległość 126 metrów! Jednak to nie był najdalszy skok pierwszej serii. Wyśmienita próbą popisał się Marcin Bachleda (127 m) i to on wraz z "orłem z Wisły" objął prowadzenie w konkursie, które nie zostało oddane do końca pierwszej rundy. Trzecie miejsce wywalczył także Łukasz Rutkowski, po skoku na odległość 126,5 metra. Można powiedzieć, ze Polacy zdominowali pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle!
Kibice liczni dopisali. Głównym magnesem był Adam Małysz i zespół Feel / Fot. Paweł Kiliański
Do drugiej serii zawodów, w sumie awansowało aż dziesięciu naszych reprezentantów, z dwunastu startujących w konkursie, co można już traktować za pewien sukces.

Druga seria przyniosła jeszcze większe emocje! Światła jupiterów rozbłysły pełną mocą na skoczni, więc atmosfera stała się jeszcze bardziej gorąca. Pewne było to, że walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy trzema Polakami: Bachledą, Małyszem oraz Rutkowskim. Na pierwszy ogień poszedł Łukasz, który uzyskał identyczną odległość jak w pierwszej serii (126,5 metra). Nagle podniosła się ogromna wrzawa na Pierwsza szóstka zawodów / Fot. Paweł Kiliańskitrybunach, bo na belce startowej zasiadł już Adam Małysz i po locie na odległość 127 m objął prowadzenie. Kolejnym zawodnikiem, i zarazem ostatnim skaczącym w konkursie, był Marcin Bachleda, który uzyskał 129 metrów i wygrał pierwszy konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle.

Ostatecznie, w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięciu reprezentantów Polski, z czego pierwsze cztery miejsca padły łupem biało-czerwonych. To wyraz absolutnej dominacji naszych skoczków, co może dobrze rokować przed zbliżającym się zimowym Pucharem Świata.

Podium należało wyłącznie do naszych reprezentantów / Fot. Paweł KiliańskiMarcin Bachleda był bardzo zadowolony ze swojego dzisiejszego występu: Myślę, że to dobry system nie startować w serii próbnej, tylko od razu w konkursie. W lecie bardzo dobrze mi się skacze w Wiśle, dużo tutaj trenujemy. W zimie odbył się tylko jeden konkurs dlatego nie mogę ocenić jak się tu skacze na śniegu, ale w lecie bardzo dobrze - powiedział zdobywca pierwszego miejsca.

Zaproszenie zespołu Feel, żeby zagrał po konkursie Pucharu Kontynentalnego, okazał się bardzoFeel dał koncert po konkursie / Fot. Paweł Kiliański dobrym pomysłem. Wielu ludzi specjalnie dla Piotrka Kupichy, przybyło na zawody, dzięki czemu mieli okazje zobaczyć, jak wygląda konkursy skoków narciarskich. Natomiast fani tego sportu, w cenie biletów, mieli możliwość zobaczyć jednego, z najbardziej popularnego zespołu w naszym kraju w ostatnich latach. Feel zagrał największe swoje hity; "Jak anioła głos", "A gdy jest już ciemno" i wiele innych.

Jutro drugi dzień zawodów. Transmisję z konkursu będzie można obejrzeć w Telewizji Silesia od 12:15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Malinka rządzi! :D Przynajmniej skocznia jak na razie nie okazała się "bublem" za 46 mln. złotych. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą jak patrzyłem na te zdjęcia to myślałem: "Heh, znów Wielka Krokiew" a teraz patrzę dokładniej i widzę, że to Malinka. Miło. Fajnie, że coś się tu zaczyna dziać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dziś było wydarzeń sportowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo trafiony pomysł zrobienia koncertu po zawodach:). Brawa dla organizatorów :).

A co to Feel'a nawet fajnie się zaprezentował :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fell może odleci to już końcowe akordy castingowej gwiazdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.