Facebook Google+ Twitter

Baczność, turysta idzie!

Sezon turystyczny się już zaczął i to zobowiązuje do większej dbałości o miejsca, które odwiedzają turyści, bo przecież "jak cię widzą, tak cię piszą". Takim ważnym miejscem i wizytówką każdego miasta jest dworzec.

Piękna stary dworzec w Toruniu wymaga renowacji. / Fot. Tomek LegutkoA tu klapa! Dworce odstraszają brudem, smrodem i obskurnym wyglądem. Nierzadko są miejscem zbierania się ludzi, którzy chcą zrobić sobie po prostu melinę. Turysta wchodząc w takie miejsce przechodzi niemalże szkołę życia. Coś trzeba z tym zrobić! W większości miast dworce wymagają jedynie wysprzątania, bo wszędzie rzuca się na oczy nasze niechlujstwo i brud. Ostatnio odwiedzając Bydgoszcz i Toruń rozczarowałem się. Takie piękne miasta mają takie obskurne dworce, aż zastanawiam, co pomyślą o nas turyści z zagranicy, przecież ponoć już jesteśmy w Europie. Czyżby nasze dworce były w tyle za nami, nie nadążały? Bo jak na razie to kompletny trzeci świat.

Dworzec w Bydgoszczy sprawia przygnębiające wrażenie. / Fot. Tomek LegutkoPozostaje nam się wstydzić za taki stan dworców. Ludzie do pracy przy sprzątaniu dworców z pewnością by się znaleźli, oczywiście za godziwą zapłatą. Czy na takich wizytówkach miasta warto oszczędzać? Nie, bo jak nas dziś turyści zapamiętają, tak o nas będą mówić przez lata. Władzom miast też powinno zależeć na estetyce tych miejsc, gdyż albo będą przyciągać turystów, albo ich odstraszać. A turysta to "pieniądz" zostawiony w mieście. A więc do roboty!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Racja, większość z naszych dworców jest tragiczna, jednak niektóre nadrabiają, tj. Lublin, czy nawet Warszawa Centralna. Naprawdę, nawet amsterdamski dworzec jest kiepski mimo, że duży. Tak więc, nie mamy co płakać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.06.2009 15:08

Uwzględniając kwestię sprzątania dworców i nie tylko to naprawdę nie problem. Wystarczy w wyrokach skazujących za wandalizm nie stosować śmiesznych kar pieniężnych, a nakaz odpracowania dla danego miasta kilkadziesiąt czy kilkaset godzin w ramach kary. Ubrani w specjalnie oznaczone kamizelki amatorzy wandalizmu, dużo dobrego by zrobili dla danego regionu jak i wspomniane w artykule dworce lśniły by czystością. Dodać jeszcze należy, że w niektórych miejscowościach coś takiego jak dworzec PKP już nie istnieje i jadąc pociągiem widuje się odstraszające ruiny budynków, które kiedyś nazywały się dworcami PKP. Bez szukania skrajnych przypadków, wystarczy zobaczyć dworzec zachodni w Warszawie. Siedlisko brudu, różnego rodzaju meneli którzy bezczelnie wyganiają pasażerów twierdząc, że pozajmowali ich ławki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.