Facebook Google+ Twitter

"Bad Girls" - Doda znów w centrum uwagi

Polski internet wrzy. Choć premiera teledysku Dody do utworu "Bad Girls" odbyła zaledwie 3 dni temu, można już mówić o przełomie na rynku muzycznym.


17 stycznia 2011 roku odbyła się premiera teledysku Dody do piosenki "Bad Girls"... i... na polskim YouTubie dosłownie zawrzało!

Pierwsze wrażenie - szok!


Niewątpliwie Dorota Rabczewska uzyskała to czego oczekiwała - wzbudziła kontrowersje i znów jest "na językach". Niemal 3700 komentarzy pod klipem i ponad 250 tys. wyświetleń oddaje wysoki poziom zainteresowania produkcją. A jest na co popatrzeć! Naprawdę, biorąc pod uwagę polskie realia mamy do czynienia z produktem nowej jakości. Nie brak efektów specjalnych, trucizny, ociekających seksem scen. Nawet ci, którzy na co dzień Dody nie słuchają, chętnie wchodzą i komentują, wyrażając głębokie uznanie dla pracy ekipy.

Jak zwykle kontrowersyjnie


Nieuniknione jednak w show-biznesie są porównania do zakorzenionych przebojów. Najczęściej stawianym Dodzie zarzutem jest kopiowanie stylu Lady Gagi. Faktycznie można doszukać się Doda podczas koncertu 5 sierpnia 2007 (Wikipedia) / Fot. Remigiusz Józefowicz/ licencja CC 2.5, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:DorotaRabczewska.jpg&filetimestamp=20070806205228podobieństw chociażby w silnym makijażu, butach podobnych do tych jakie Gadze zaprojektował Mac Queen. Innym z kolei Rabczewska przypomina Christine Aquilerę z okładki albumu "Bionic". Z drugiej strony można postawić pytanie: "Czy jest możliwe stworzenie czegoś, co choćby w najmniejszym stopniu nie będzie podobne do twórczości poprzedników?" Innymi słowami - zawsze można się do czegoś przyczepić.

Nowa jakość? Nowa era?


Jedno jest pewne - chociaż oceny i komentarze pokazują jak mocno zarysowany jest podział opinii, to Doda znów osiągnęła sukces jakim jest zamieszanie wokół jej osoby. Niepotwierdzone informacje z portali plotkarskich mówią o tym, że wyprodukowanie klipu kosztowało zaledwie 100 tys. zł. To niedużo. Czy wysokość kwoty jest prawdziwa? Ciężko powiedzieć, jeśli jednak tak, to są to naprawdę dobrze ulokowane pieniądze. Dla porównania "Alejandro" Lady Gagi kosztował
milion dolarów. Tym bardziej ukłony dla Rabczewskiej za to, że potrafiła zrobić coś, co nie odbiega znacząco od światowych standardów i oprócz tego nie pochłania astronomicznych kwot gotówki. Można się przyczepić nieco do trochę chaotycznej fabuły, jednak w "obrazku" całość wygląda imponująco. Miejmy nadzieję, że dla polskiej muzyki rozrywkowej nastała nowa, lepsza era.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Monika
 • Monika
 • 10.02.2011 16:09

Brawo Doda
Bardzo fajna piosenka
Ale każdy Ci zazdrości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Starałem sie być obiektywny jak na dziennikarza przystało. Sam Dody nie słucham ale trzeba jej oddać należyty szacunek za to co stworzyła. Na pewno nie da sie przejść obojętnie obok klipu. A odzwierciedleniem jest masa opinii zarówno pozytywnych jak i tych negatywnych. W samym zainteresowaniu produkcją widać sukces wytwórni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jay Kay Why
 • Jay Kay Why
 • 05.02.2011 22:07

Rabczewska zrobiła?! No tak...sama wpadła na pomysł klipu, sama go wyreżyserowała, dobrała kostiumy, aktorów, sama zrobiła sobie makijaż itp, itd...Normalnie Zosia Samosia. To co Ona tu jeszcze robi? Od kilku lat powinna wygrzewać się na plaży w Malibu, a nie ciułać sto tysiaków na zrobienie komputerowo zrealizowanego klipu;) Mówię Wam, fani, przejrzycie jeszcze na oczka. Dodzia doi Was jak może - Wy kupujecie ten tandetą zajeżdżający plastik jaki oferuje. Dużo by pisać. Szkoda czasu i atłasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Baba babalska
 • Baba babalska
 • 22.01.2011 17:44

KICZ !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Baba babalska
 • Baba babalska
 • 22.01.2011 17:43

kicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaaaa
 • aaaaa
 • 21.01.2011 22:10

Beznadzieja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patryk
 • Patryk
 • 21.01.2011 18:50

Żal mi niektórych ludzi. Jaka znowu l.zgaga?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuza
 • Zuza
 • 21.01.2011 14:53

Centrum uwagi, ale media mają to w dupie, widać zresztą po komntarzach pod artykułami o Dodzie,a tymi o LAdy GaGa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No podobieństwo do LG niewątpliwie widoczne, ale materiał przygotowany na 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.