Facebook Google+ Twitter

Badacze spraw niezwykłych spotkali się we Wrocławiu

We Wrocławiu odbyła się jedenasta edycja UFO-Forum uważanego za największą tego typu imprezę w Europie.

UFO-Forum organizowane (tym razem w sobotę 28 kwietnia) przez Janusza Zagórskiego jest znane w kręgach osób zainteresowanych tematyką nieznanego i nie tylko. Podobnie jak w latach ubiegłych w Centrum Kultury AGORA na placu J. Piłsudskiego, gdzie odbywała się impreza, pojawiło się wielu widzów (doliczyłem się ponad 250 osób).

Były prezentacje zdjęć UFO, filmy, dyskusje, prelekcje; eksperci oraz świadkowie manifestacji niezwykłych zdarzeń zjechali z całego kraju. Pojawili się badacze z zagranicy m.in. z USA, Łotwy oraz Węgier.

Uczestnicy forum mogli wysłuchać wykładu znanego amerykańskiego badacza niewidzialnej strony naszego życia Bruce’a Moena. Jest on autorem poczytnych i bardzo interesujących książek: „Podróże w nieznane”, "Podróż poza Wszelkie Wątpliwości", „Podróże do życia po śmierci”. Prelekcja zatytułowana: „Kosmos a podróże mentalne w inne światy” wzbudziła duże zainteresowanie.

Łotewski ufolog, Jewginij Sidorow opowiedział o zagadce tajemniczych dziur odnajdywanych w lodach łotewskich jezior, a Istvan Nemere z Węgier przedstawił kilka obserwacji nieznanych obiektów latających z terenu swojego kraju, a także podjął się niełatwej próby podsumowania fenomenu UFO.

Na UFO-Forum poruszono również temat piktogramów zbożowych. Dr Jerzy Szymański przedstawił zebranym raport z badań przeprowadzonych w słynnym Wylatowie.

UFO bardziej naukowe

Jedenastą edycję imprezy trafnie podsumował mój znajomy, Zygfryd Świerkowski z Poznańskiego Klubu Badań UFO: - Wyjechałem z uczuciem przeświadczenia i pewnego rodzaju zadowolenia, że oto mija powoli czas spotkań poświęconych UFO, w których dominują dyskusje o „orbsach” i „zielonych ludzikach”. Wyraźnie dało się odczuć przewagę tzw. konkretów i - mam nadzieję - że wrażenie to odniosło oprócz mnie wielu innych uczestników. Były próby syntezy, rozważania w ogólnym kontekście zjawiska UFO jak i towarzyszących mu zagadnień, a co najważniejsze – rozważania poparte były naukowymi badaniami i trendami. Jak zwykle, nie otrzymaliśmy ostatecznych wyjaśnień, ale chyba zarysowuje się kierunek działań – obok rozwoju świadomości, jest nim także rozwój naszej wiedzy – stwierdził Świerkowski.

Kilka zdjęć ukazujących to, co działo się na jedenastym „UFO – Forum”.
Publiczność. / Fot. Marcin Mizera
UFO-Forum. / Fot. Marcin Mizera
Jeden z wykładów. / Fot. Marcin Mizera
Członkowie organizacji badającej zjawiska niewyjaśnione "Na Progu Nieznanego". Spotkanie w kuluarach. / Fot. Marcin Mizera
Autor relacji w otoczeniu dziennikarzy. / Fot. Marcin Mizera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.