Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23441 miejsce

Badał katastrofę smoleńską – został z woli Putina szefem resortu

Prezydent Rosji, Władimir Putin, odwołał z funkcji ministra obrony Anatolija Sierdiukowa. Uczynił to w duchu rosyjskiej demokracji. Na jego miejsce powołał gen. Siergieja Szojgu, który z ramienia rządu badał katastrofę smoleńską.

 / Fot. Kremlin.ru, CC 3.0Niedawno prezydent Władimir Putin dziękował pogromcom Polaków, którzy przed wiekami skutecznie najechali i zagarnęli Kreml i ziemie moskiewskie oraz wzięli do niewoli wodzów kremlowskich. Ostatnio podziękował również byłemu szefowi ministerstwa obrony Rosji, który w klimacie niełaski, nadużyć i korupcji w instytucjach wojskowych, wyleciał z funkcji.

Choć roszady na szczytach władzy, to sprawa normalna na świecie, w Rosji - niekoniecznie. Przykład z najnowszej historii – prezydent Władimir Putin…

Tenże prezydent wymienił ostatnio ministra obrony Federacji Rosyjskiej. To tyleż dziwne, co i ciekawe. Czemu? Nowy szef resortu, gen. Siergiej Szojgu, zasłużył się uczciwą i ciężką pracą, z ramienia rosyjskiego rządu, w badaniach katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem.

Tak, więc prezydent Władimir Putin odwołał z funkcji ministra obrony, Anatolija Sierdiukowa. Uczynił to w duchu rosyjskiej demokracji. Odwołując - wyjaśnił, że decyzja ta wynika z afery korupcyjnej w strukturach organizacyjnych instytucji podległych resortowi obrony. Nowy minister obrony Federacji Rosyjskiej to silny duchem i charakterem 57-letni generał armii, Siergiej Szojgu, dotychczasowy gubernator obwodu moskiewskiego, wcześniej wieloletni polityk, w roli ministra do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Ponad dwa lata temu, 10 kwietnia 2010 roku, Siergiej Szojgu, z decyzji mianującej ówczesnego premiera Rosji, Władimira Putina - został wiceprzewodniczącym rosyjskiej rządowej komisji, która zajmowała się badaniem katastrofy smoleńskiej – podaje dziennik.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.