Facebook Google+ Twitter

Badania sejsmiczne Bałtyku wskażą miejsca przyszłych odwiertów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 12:54

Wchodząca w skład grupy kapitałowej Lotos spółka Petrobaltic zleciła badania sejsmiczne na Morzu Bałtyckim. Mają wskazać, gdzie znajdują się węglowodory, których głównym źródłem jest gaz ziemny i ropa naftowa.

Wyniki badań będą stanowić podstawę do projektów prac geologicznych, które wskażą miejsca przyszłych otworów wiertniczych.

Ogłoszony w sierpniu przetarg na wykonanie dwu- i trójwymiarowych badań sejsmicznych na 4 koncesjach zlokalizowanych na Morzu Bałtyckim wygrała francuska firma CGG Veritas. W skład eskadry badawczej weszły jednostki CGG Venturer oraz Maggie M. i Ramco Energy.

W ramach projektu wykonano pomiary na koncesjach Gaz Południe - obiekt B22, Łeba - obiekt B101, Rozewie - obiekt B28 oraz Gotlandia - obiekt B23.

Po zakończeniu badań morskich uzyskane dane zostaną przetworzone w lądowym ośrodku CGG Veritas, w Crawley w Wielkiej Brytanii. Wyniki zostaną przekazane geologom z pionu poszukiwania ropy i gazu Petrobalticu.

Badania sejsmiczne są prowadzone w ramach realizacji strategii rozwoju Petrobalticu do 2012 roku. Przewiduje ona radykalny wzrost wydobycia węglowodorów spod dna Bałtyku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.