Facebook Google+ Twitter

Badania w świątecznym prezencie od pracodawcy

Badanie poziomu markerów nowotworowych wraz z pakietem badań diagnostycznych, dostosowanych do płci, ufundowała swoim pracownikom białostocka firma, realizująca program „W KAN razem dbamy o zdrowie”.

 / Fot. kan / Fot. kan / Fot. kan / Fot. kanWczesne wykrycie chorób nowotworowych znacznie zwiększa szanse na skuteczne leczenie; koszty takich badań diagnozujących to jednak spory wydatek. Dlatego wszyscy pracownicy KAN – zatrudnieni zarówno w białostockich fabrykach firmy, jak i w terenowych placówkach - chętnie skorzystali z pakietów kompleksowych badań profilaktycznych. Prócz markerów nowotworów, najczęściej dotykających mężczyzn i kobiety, pakiet badań obejmował też określenie poziomu żelaza, cholesterolu, hormonów i pełną morfologię.
- Sama pewnie nie wybrałabym się do przychodni - ciągły brak czasu i ta obawa „a co, jeśli coś znajdą?”. Teraz, gdy jestem już po badaniach i wiem, że jestem zdrowa - czuję się świetnie – mówi pani Halina, pracownica produkcji.- Gdyby nie prezent od firmy, pewnie nie podjęłabym decyzji o podobnych badaniach.

Pracownicy mieli do wyboru dwa grudniowe terminy, podczas których laboratoryjne pielęgniarki w siedzibie firmy pobierały krew do badań. Gotowe wyniki, dostarczone zostały do firmy w podpisanych nazwiskami pracowników, kopertach.
- Skąd taki pomysł? To proste, mamy świetną kadrę i chcemy w takim składzie pracować jeszcze przez wiele lat – mówi Jan Kaczan, wiceprezes KAN. – Jeżeli możemy wesprzeć naszych pracowników w profilaktyce zdrowotnej, to dlaczego tego nie zrobić? Poza tym takie działania mają też wpływ na ich zadowolenie z pracy. A zdrowy i zadowolony pracownik to najlepszy prezent dla firmy.
Z grudniowych badań skorzystało 98 proc. pracowników firmy, zatrudniającej ok. 500 osób.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.