Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25273 miejsce

Badminton - gra nie tylko podwórkowa

Badminton jest jedną z lepiej znanych na świecie gier, jednak przeważnie tylko na poziomie podwórkowej zabawy. A szkoda, bo to bardzo ciekawa gra, która na poziomie turniejowym wymaga wielu umiejętności od zawodnika.

Na turnieju - Wiedeń 2008 / Fot. Autor: J.Sikiewicz - SitekDo uprawiania badmintona konieczne są: szybkość, siła, zręczność, wytrwałość, technika, precyzyjność, spryt, refleks i - w przypadku debla oraz miksta - umiejętność pracy zespołowej. Wydawać by się mogło, że to łatwe odbijać lekką lotkę, która przecież wolno opada na ziemię. Nic bardziej mylnego. W trakcie uderzeń smeczowych prędkość lotki może przekroczyć 200, a nawet 300 km/h. Aby uderzyć z taką siłą konieczne jest zgranie wszystkich mięśni ciała zawodnika. Poza tym mecz może trwać kilkadziesiąt minut, podczas których zawodnicy poruszają się od rogu do rogu boiska, uderzając lotkę z niesamowitą szybkością i celnością.

Oficjalny plakat Międzynarodowego Turnieju Badmintona - Lotka 2009. / Fot. Tomasz PyćNa turnieju - Wiedeń 2008. / Fot. Autro: J.Sitkiewicz - SitekDobra technika i sprawność fizyczna nie wystarczą by wygrać mecz. Zwycięzca musi grać mądrze. Powinien szybko adaptować swoją grę do taktyki przeciwnika, wykorzystywać jego słabości. W czasie rozgrywki różnicuje się uderzenia, ich prędkość i punkt uderzenia, wykorzystuje luki w obronie, w ciągu krótkiej chwili odnajduje się nie broniony fragment boiska i celuje tam lotką. W badmintona gra się indywidualnie (mężczyzna kontra mężczyzna lub kobieta kontra kobieta) oraz parami (debel - mężczyźni kontra mężczyźni lub kobiety kontra kobiety - oraz w mikście - mężczyzna z kobietą z obu stron). Gra rozgrywana jest do 21 punktów. Strona, która zdobywa lotkę, zdobywa punkt i prawo do wykonania serwu.

Na turnieju - Wiedeń 2008 / Fot. Autor: J.Sitkiewicz - SitekWszyscy zainteresowani badmintonem mogą przyjrzeć się z bliska zmaganiom zawodników w tej dyscyplinie. Okazje do tego będzie w dniach 28 luty - 1 marca w Łodzi. Odbędzie się tam Międzynarodowy Turniej Badmintona Lotka 2009. Szczegółowe informacje pod tym adresem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja lubię:)
Na podwórku...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawno nie grałam, a uwielbiam :) Choć gorzej, jak słońce świeci po oczach lub gdy lotka znajduje się wysoko w koronie drzew, to już mniej lubię ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.