Facebook Google+ Twitter

Bądź aktywny przez cały rok

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-23 14:19

Nowy rok sprzyja wszelkiego rodzaju postanowieniom. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oferuje wiele możliwości, by realizować nie tylko noworoczne plany, ale też pozytywnie zmienić swój styl życia.

W ostatnim czasie aktywność sportowa staje cię coraz modniejsza. Wpływa na poprawę kondycji, ale przede wszystkim – na zdrowie i lepsze samopoczucie. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dzięki bogatej i nowoczesnej infrastrukturze, oferuje wiele możliwości. Każdy znajdzie tu odpowiednią dla siebie formę aktywności sportowej.

Wiele atrakcji znajdziemy na terenie aquaparku H2Ostróg przy ul. Zamkowej 4. To nowoczesny obiekt, który został oddany do użytku w maju 2014 r. Podzielony jest na strefę zabawy i strefę SPA. W tej pierwszej części znajdziemy 8-torowy basen sportowy, basen do nauki pływania, brodzik, jacuzzi, strefę rekreacyjną, rwącą rzekę oraz 2 zjeżdżalnie rurowe, z czego jedna wyposażona jest w efekty multimedialne. Nie brakuje tu również dmuchanych wodnych zabawek, np. toru przeszkód, ślizgaczy. Z myślą o dzieciach czy też osobach, które nie potrafią pływać – dostępne są „rękawki”, dmuchane koła ratunkowe czy też deski do pływania. Jakby tego było mało – na terenie basenu odbywają się zabawy i zajęcia organizowane przez zarządzających obiektem. W strefie SPA można natomiast odprężyć się w saunach (parowej i rzymskiej), jacuzzi solankowym. Dostępne są tu również grota śnieżna, bicze wodne i podgrzewane leżanki.

Co warte podkreślenia, cennik wstępu do H2Ostróg jest bardzo przystępny – obiekt oferuje ulgi dla różnych grup społecznych (m.in. uczniowie, studenci, emeryci, osoby niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, grupy zorganizowane). Ceny zróżnicowane są także pod względem pory dnia i tygodnia. Z obiektu można korzystać na podstawie jednorazowej wejściówki lub też karnetów. Aquapark honoruje karty Multisport.

- Przychodzi do nas dużo seniorów po 60 roku życia, wielu z nich to nasi stali klienci, którzy odwiedzają nas codziennie. Bardzo cieszy nas aktywizacja tej grupy wiekowej. Z atrakcji oferowanych przez nasz aquapark licznie korzystają także młodzi ludzie i całe rodziny. Od samego początku frekwencja jest bardzo wysoka, mamy więcej użytkowników, niż zakładaliśmy. To dla nas potwierdzenie, że stworzyliśmy miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Krzysztof Borkowski, zarządca raciborskiego aquaparku H2Ostróg.
Jednak usytuowany przy ul. Zamkowej w Raciborzu aquapark H2Ostróg stanowi część całego kompleksu sportowego. Tuż obok znajduje się Fit Park, czyli siłownia na świeżym powietrzu połączona ze Skate Parkiem oraz zręcznościowym placem zabaw dla najmłodszych. To atrakcje, z których można korzystać nieodpłatnie.

Nieopodal Fit Parku znajdują się cztery korty tenisowe: dwa ze sztuczną i dwa z naturalną nawierzchnią. Zimą prężnie działa lodowisko „PIASTOR”, a przez cały rok nowoczesna kręgielnia. - Jako jedni z nielicznych w Polsce mamy profesjonalną sportową kręgielnię, w której organizujemy turnieje rangi ogólnopolskiej – mówi Jerzy Kwaśny, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Tuż obok znajduje się stadion sportowy. To właśnie na nim przez kilka lat rozgrywały swoje mecze Mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet. W roku 2012 na murawie stadionu OSiR rozegrane zostało jedno z najciekawszych spotkań z udziałem RTP Unii Racibórz. Był to mecz Ligi Mistrzyń UEFA w piłce nożnej kobiet przeciwko późniejszemu zdobywcy Pucharu Europy VfL Wolfsburg, transmitowany przez telewizję Eurosport na cały świat. Każdy chętny może skorzystać z bieżni lekkoatletycznej wokół murawy stadionu.

Ponadto w skład raciborskiego OSiR wchodzi nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Arena RAFAKO, mieszcząca się przy ul. Łąkowej 31. Cyklicznie odbywają się tu ważne rozgrywki ligowe siatkówki i koszykówki mężczyzn czy amatorskiej piłki nożnej halowej. Znajdują się tu również dobrze wyposażona siłownia, sauna oraz sala fitness, z których może korzystać każdy chętny.

Kolejnym punktem na sportowo-rekreacyjnej mapie Raciborza jest ul. Markowicka 1, w malowniczej dzielnicy „Obora”, gdzie znajdują się czynne latem kąpielisko na wolnym powietrzu oraz kamping, które także funkcjonują w ramach OSiR.

Wszystko to składa się na bogatą, bardzo dobrze wyposażoną i różnorodną infrastrukturę sportową, z której można korzystać na miarę swoich możliwości. Część z tych atrakcji dostępnych jest nieodpłatnie i bez ograniczeń czasowych.

***
H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, 32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p., 47-400 Racibórz
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.