Facebook Google+ Twitter

Bądź innowacyjny, czyli IV Kongres Innowacyjnej Gospodarki.

Pojęcie innowacji, czy innowacyjnej gospodarki gospodarki, ostatnimi czasy odmieniane jest w mediach przez wszystkie przypadki. Nie jest to jednak novum, gdyż w polskiej ekonomii znane jest od dawna.

Wcześniej mówiło się raczej o racjonalizatorstwie i wynalazczości, zaś generał Wojciech Jaruzelski w swoim przemówieniu na przedostatnim zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w 1986 wspomniał o potrzebie zastosowania rozwiązań innowacyjnych w polskiej gospodarce, z uwzględnieniem dozwolonego ryzyka, które towarzyszy każdej działalności ludzkiej, wręcz nierzadko jest niezbędnym elementem owej działalności, na którego niestosowanie firma nie może sobie pozwolić.Wiadomą rzeczą jest,że nie możemy mówić o konkurencyjnej działalności, o nowoczesnym panstwie, jeśli nie będzie w nim miejsca na innowacyjność w każdym segmencie działalności gospodarczej i społecznej.

Na przeciw wspomnianym wyzwaniom wychodzi Krajowa Izba Gospodarcza, organizując w dniach 25-26 czerwca 2013r. IV Krajowy Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Uczestnikiem Kongresu będą zarówno politycy, naukowcy, biznesmeni, jak też dziennikarze.Wg zapowiedzi organizatorów wydarzenie ma na celu "stworzyć otwartą platformę wymiany opinii pomiędzy uczestnikami-beneficjentami proinnowacyjnych działań w naszym kraju, które posłużą do wypracowania konkretnych rozwiązań, przyspieszających transformację polskiej gospodarki w kierunku modelu innowacyjnego".

Podczas wydarzenia będzie mowa m.in. o tym, czy polska szkoła zabija innowacyjność, na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych w nauce, dobrych praktyk w edukacji biznesowej, telemedycyny, cyfryzacji, nowych mediów, innowacyjności w kształtowaniu prozdrowotnego trybu życia.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik na warszawskich Powiślu. Osoby chcące wziąć w nim udział mogą rejestrować się na stronie www.kongresig.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.