Facebook Google+ Twitter

Bądź jak Lewandowski i Mila. Pomóż niewidomym piłkarzom wyjechać na Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski w piłce nożnej niewidomych zagra po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy. Impreza odbędzie się w sierpniu w Anglii. Wyjazd będzie możliwy jeżeli piłkarzom uda się zebrać potrzebne pieniądze. Zbiórka prowadzona jest w serwisie PolakPotrafi.pl.

 / Fot. PolakPotrafi.pl"Zbieramy pieniądze na wyjazd naszej kadry na Mistrzostwa Europy 2015 w Anglii, na które się zakwalifikowaliśmy jako jedna z 10 drużyn. Sukces na tych mistrzostwach może być dla nas przepustką do Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku w Brazylii. Naszymi rywalami w grupie są: Anglia, Włochy, Niemcy oraz Turcja" - piszą piłkarze w serwisie PolakPotrafi.pl.

Sportowcy potrzebują 100 tys. złotych, by pojechać na mistrzostwa i przygotować się do nich. Część tej kwoty udało się zebrać, między innymi dzięki wsparciu piłkarza Bayernu Monachium i reprezentanta Polski, Roberta Lewandowskiego. Projekt na PolakPotrafi.pl zostanie ufundowany jeśli do 30 kwietnia uda się zebrać co najmniej 33 tys. złotych.

Piłkarze zbierają na "wpisowe, przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, a także, treningi, zgrupowania, sparingi, sprzęt sportowy i udział w turniejach poprzedzających mistrzostwa". 33 tys. złotych wystarczy na zakup strojów meczowych i treningowych (koszulki, spodenki, ochraniacze, buty), transport drużyny na mistrzostwa do Anglii, zgrupowanie zagraniczne i sparing w Czechach.

Czytaj także: Pomóż młodym naukowcom wysłać sondę do stratosfery. Rakieta zostanie wystrzelona za rok


Reprezentacja Polski w piłce nożnej niewidomych istnieje od 2011 r. W 2012 r. na zaproszenie UEFA rozegrała mecz pokazowy w Gdańsku. Poprzedził on ćwierćfinałowe spotkanie Euro 2012. Zespół uczestniczył też w turniejach międzynarodowych. Odniósł zwycięstwa między innymi nad Niemcami, Czechami, Węgrami i Belgami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.