Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23782 miejsce

Bądź pisarzem, wydaj e-book w opcji self-publishing

Każdy z nas na drodze dojrzewania poznaje siebie, przechodzi metamorfozę…. sięga po pióro, staje się kronikarzem własnego życia? Jaki los potem czeka nasze zapisane myśli? Piszemy do szuflady. Chyba że zdecydujemy się na wydanie własnej książki, darmowego e-booka. I nie przesadzę, że e-book będzie wtedy naszym najdoskonalszym pomysłem.

 / Fot. Design Continuum, licencja CC 2.5Ktoś rezolutny powiedział, że człowiek żyje tak długo, dopóki pamięć o nim nie przeminie. Sporo w tym prawdy. Toteż, jeśli w naszej duszy jest choć iskierka talentu pisarskiego, możemy wydać książkę. która w oka mgnieniu pojawi się w księgarniach internetowych.

Każdy z nas nosi w sobie wielkie marzenie, jednak na jego wykonanie zdobywa się rzadko. Tymczasem, aby je zrealizować, sposób jest niezwykle prosty. Zawdzięczamy go wszechobecnej obecnie digitalizacji. Droga do satysfakcji i zadowolenia jest bardzo bliska, a bycie autorem tomiku poezji lub książki z prozą, okazać się może dochodowe. Dlatego bierzmy do ręki pióro, zajrzyjmy na strony internetowe licznych, prężnie działających w kraju wydawnictw e-booków.

Minęła czasy, gdy autor zabiegał o wydanie książki w wydawnictwie profesjonalnym, gdzie lektor manuskrypt wrzucał przeważnie do kosza. Obecnie jego pozycja jest w tarapatach, musi się liczyć z autorem, by nie być zepchniętym na margines. Lektor nawet najcenniejszy manuskrypt odrzucał, jeśli jego autor nie miał poplecznictwa. Tylko znajomości i układy torowały drogę do bycia pisarzem. Sam zresztą tego doświadczyłem.

Obecnie jest coś takiego, co zwie się self-publishing – "samowydawanie”. Jaką to ma zaletę? Przede wszystkim samodzielne rozwiązywanie i swoboda sprzedaży własnego gotowego dzieła poetyckiego czy prozatorskiego. Z tego wniosek, że jedynym wyzwaniem, to zadanie sobie trudu znalezienia w internecie właściwego serwisu e-booków oraz nawiązanie z nim kontaktu poprzez zarejestrowanie się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

virtualo
  • virtualo
  • 22.08.2012 09:56

@Zbigniew: nie należy się zniechęcać, nie każdy od początku "jest skazany na sukces":) Warto porozsyłać książkę np. do znajomych, tak aby wieść o niej rozeszła się wirusowo. Tak jak już wspominaliśmy- publikując u nas książka nie tylko jest dostępna w księgarni virtualo ale także na empik.com. Może warto jeszcze raz spróbować? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Virtualo
  • Virtualo
  • 16.08.2012 12:12

Naprawdę warto to zrobić! :) Nie dość,że mamy zyski ze sprzedaży naszego e-book, to na przykład wydając w Virtualo, nasz e-book jest również dostępny na przykład w Empik.com, co zwiększa nam ilość potencjalnych czytelników :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, dzięki za przypomnienie tekstu pani Agaty Kowalczyk: "Druk Wspomnień - ocalić wspomnienia, zatrzymać czas". Wspaniały tekst i przykład korzystania z własnej publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa opcją dla osób chcących samodzielnie wydać książkę jest także inicjatywa "Druk Wspomnień", o której już ktoś kiedyś pisał na W24:

link

Drukują nie tylko wspomnienia, ale wszelkiego rodzaju samodzielną twórczość, której ciężko się przebić przez wydawnicze zasieki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Justyna Borowiecka - rozumiem, że jest Pani w stanie udzielić jakichś rad, materiałów, itp.? Byłbym bardzo wdzięczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Kuszące, zachęcająco i czytelnie napisane, tylko ostatnio brak mi przepisu na wenę, a jej potrzeba jest pierwszoplanowa ;)

Potem: napisanie, sformatowanie i wysłanie pod ocenę Wydawnictwa.
Pierwszym, a więc z największym stażem doświadczenia jest Wydawnictwo "Złote Myśli".
Znam je od początków zaistnienia w sieci, kiedy w 2003r. startowali z kilkoma zaledwie pozycjami e-booków (3 lub 5) i to tylko prostych poradników, użytecznych w życiu codziennym, w formacie pdf, aby z upływem czasu rozwinąć się w publikacji wielu e-booków, o zróżnicowanej tematyce w wielu kategoriach, w różnych formatach wydania, nie wykluczając możliwości wydania drukowanego, ofertę swoją bardzo wzbogacili.
Skromny początkowo widok strony internetowej rozwinęli bardzo szeroko, wzbogacając o bardzo przyjazne funkcje w intuicyjnym przeglądaniu witryny przez użytkownika "Złotych Myśli".
Bogaty Program Partnerski umożliwia promowanie książek własnych i innych autorów, zwiększając możliwość dochodu o prowizje ze sprzedaży promowanych pozycji Wydawnictwa.
W moim, bardzo subiektywnym odczuciu, jest to najlepsze Wydawnictwo e-booków i elektronicznych książek audio, zarówno dla zainteresowanych kupnem, jak i wydaniem książki.
http://www.zlotemysli.pl
http://autor.zlotemysli.pl/tag/jak-wydac-ksiazke

W 5-tą rocznicę, z bogatym już dorobkiem Wydawnictwa, zachęcali do swoich usług kontrowersyjną, ale wesoło przekonywującą reklamą :)
http://www.youtube.com/watch?v=DvoMT1TDDEc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesująca ewentualność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam osoby, które są zadowolone z tych kontaktów i kilka innych... hmm - trochę mniej zadowolonych. Zależy gdzie się trafi i na kogo. W tej branży jest sporo fajnych, życzliwych ludzi, którym zależy na wspólnym sukcesie. Warto próbować - osobiście - zachęcam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oo jest tez moja strona, fajnie :) potrzebny materiał, Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2012 21:27

spróbowałem, ale jakoś telefony się nie urywają od nowych propozycji od klientów http://www3.sympatico.ca/hobot/netbooki.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.