Facebook Google+ Twitter

Bądź przedsiębiorczy w Szczecinie

Wśród wielu młodych ludzi dominuje opinia, że Polska jest krajem nie dającym szans rozwoju, że jedyna przyszłość to wyjazd za granicę. Czy aby na pewno? Zamiast narzekać, proponuję poświęcić kilka minut na przeczytanie poniższego artykułu.

 / Fot. LogoW ciągu kilku dni w większych polskich miastach odbędzie się seria spotkań pokazujących możliwe drogi rozwoju zawodowego. Mowa tu przede wszystkim o sposobach zakładania i prowadzenia własnej firmy, ale nie tylko. Skorzystać będzie można z bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje pracownicze. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, bo taką nazwę nosi wydarzenie, odbędzie się w dniach 17-23 listopada.

Ogólnym założeniem projektu jest promowanie postaw przedsiębiorczych oraz zakładanie działalności gospodarczej jako ciekawego pomysłu na życie. W inicjatywę zaangażowanych jest wielu sponsorów z rynków lokalnych i ogólnokrajowych.

Ciężko by opisywać wszystkie spotkania, gdyż jest ich zbyt wiele, dlatego chciałbym się skupić na trzech wydarzeniach organizowanych w Szczecinie przez największą na świecie międzynarodową organizację studencką AIESEC. Organizacja ta kreuje postawy pozytywnych liderów. Jest również organizatorem praktyk zagranicznych oraz licznych konferencji. AIESEC ma kilka propozycji na „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”.

Twój biznes – Twoja przyszłość

Taki tytuł będzie nosiła debata, która odbędzie się dnia 19 listopada w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Mickiewicza. Podczas debaty spotkać będzie można młodych przedsiębiorców z okręgu szczecińskiego (między innymi Aureliusza Górskiego z firmy AutoRozwój). Historie młodych przedsiębiorców będą dotyczyć pierwszych kłopotów, na jakie można się natknąć zakładając działalność gospodarczą. Biorący udział w debacie spróbują odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście otwieranie własnego biznesu jest tak opłacalne, jak to wszyscy mówią. Uczestnicy debaty opowiedzą o swoich pierwszych sukcesach i porażkach. Spotkanie to może być o tyle cenne, że podejmowane będą prawdziwe problemy przedsiębiorców, a nie teoretyczne przykłady z książek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.