Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21887 miejsce

Bądź sprytny na maturze z matematyki - dozwolona ściąga!

Kilkadziesiąt wzorów do "wykucia"? Wielu z Was uważa pewnie, że to fizycznie niemożliwe. Jest to przecież jedna z najgorszych rzeczy w tej "całej matematyce". Zapominacie o tym, że macie przyzwolenie na korzystanie ze Skarbnicy Wiedzy!

 / Fot. CKE / Fot. Dawid SobolewskiTablice matematyczne to rozwiązanie waszych problemów. Nie musicie się już stresować, że zapomnicie którejś z nieszczęsnych formuł matematycznych. Żeby jednak w 100 proc. wykorzystać szansę, jaką dostajecie od ministerstwa musicie się z nimi oswoić.

Jak to zrobić? Po pierwsze przeanalizujcie tablice dokładnie krok po kroku, wzór po wzorze, zastanawiając się nad oznaczeniami przyjętymi przez autora.

Po drugie, gdy rozwiązujecie zadania starajcie się odnaleźć w tablicach użyteczne informacje. Nie możecie myśleć, że samo posiadanie tablic wam pomoże, ponieważ wertowanie tej "cudownej książeczki" przy każdym zadaniu zabierze wam bardzo dużo cennego czasu.

Oczywiste jest, że musicie posiadać pewną wiedzę, która ułatwi Wam zaplanowanie sposobu rozwiązania zadania by następnie sięgnąć po konkretny wzór. Zachęcam jednak do rozwiązywania jak największej ilości zadań, ponieważ pomoże to w łatwy sposób przyswoić wzory.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.