Facebook Google+ Twitter

Bądź szlachetny w te święta - pomyśl o najuboższych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-23 10:38

Szlachetna Paczka to nowatorska akcja społeczna, której celem jest przekazanie wigilijnej pomocy dla najuboższych rodzin i osób samotnych z całej Polski.

 / Fot. Stowarzyszenie WIOSNAAkcja Szlachetna Paczka organizowana jest przez stowarzyszenie Wiosna, które od 2000 roku dociera do najbardziej potrzebujących. Do tej pory w ciągu siedmiu poprzednich lat pomoc o łącznej wartości 3 055 500 zł otrzymało 35,5 tys. osób.

Wizyta u rodziny potrzebującej / Fot. Stowarzyszenie WIOSNAPierwszym etapem akcji jest zebranie przez wolontariuszy danych na temat najbardziej potrzebujących rodzin w regionie. Później dane te zostają zamieszone w anonimowej bazie internetowej. Gdy baza jest gotowa, każdy może wybrać rodzinę, dla której chce przygotować paczkę. Proces wyboru jest bardzo prosty – wystarczy kliknąć na mapce zamieszczonej na stronie akcji w odpowiedni region, miasto a następnie wybrać rodzinę. Mailem otrzymamy listę potrzeb i na jej podstawie przygotowujemy paczkę, którą należy zawieźć do najbliższego magazynu - do celu dostarczą ją wolontariusze.

Jest to akcja inna niż wszystkie. Przede wszystkim jako jedna z niewielu stwarza więź z osobą, której pomagamy – poznajemy jej potrzeby, marzenia. Nie chodzi o wpłacenie pieniędzy na anonimowe konto. Sami kupujemy prezenty, pakujemy je i zawozimy do magazynu. Daje nam to poczucie prawdziwego zaangażowania. Z listu od „naszej” rodziny dowiemy się później, który prezent najbardziej się przydał, co sprawiło największą radość.

Jest to akcja dla każdego – nie musimy sami finansować pomocy. To świetna okazja, aby zmobilizować rodzinę, znajomych, kolegów z pracy do wspólnego przygotowania paczki.


Szczegóły akcji oraz regulamin są dostępne na stronie:
www.szlachetnapaczka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla przypomnienia :) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.