Facebook Google+ Twitter

Bądź widoczny na drodze. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-13 16:35

Rozpoczął się rok szkolny - już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojej pociech. W porównaniu z innymi miesiącami, właśnie we wrześniu liczba wypadków samochodowych z udziałem poruszających się pieszo dzieci wyraźnie wzrasta.

Policja, jak co roku, wraz z nadejściem września przypomina rodzicom, że należy zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka na drodze. Według danych Komendy Głównej Policji w 2010 roku w Polsce miało miejsce 4239 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14. roku życia. W tych zdarzeniach 112 dzieci poniosło śmierć, a ponad 4500 zostało rannych. W porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży wyraźnie wzrasta. Do wypadków dochodzi głównie w okolicach placówek edukacyjnych.

Dlatego szczególnie w tym okresie warto uczulić swoje dziecko na ten problem. „Do znudzenia powtarzajmy swoim pociechom, że wracając ze szkoły, muszą być ostrożne. Koniecznie przypominajmy o tym, że muszą, np. przekraczać drogę w dozwolonych miejscach i chodzić lewą stroną drogi po to, by móc widzieć nadjeżdżające z przeciwka samochody” - radzi Maciej Kuczwalski, ekspert Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

Oprócz tego, zadbajmy również o widoczność dziecka. Wystarczy jedynie niewielki odblask przyczepiony do plecaka bądź rękawa kurtki, by nasze dziecko było bezpieczniejsze. „Bez nich dzieci są widoczne na drodze z odległości ok. 20 metrów, z odblaskiem ta przestrzeń zwiększa się nawet do 300 metrów. To niepozorna rzecz, która w wielu sytuacjach może ochronić zdrowie, a nawet życie. Dodatkowa odległość daje kierowcy więcej czasu na to, by ściągnął nogę z gazu i zahamował w odpowiednim momencie. Odblask daje kierowcy kilka dodatkowych, niezwykle cennych sekund. Dlatego w naszych oddziałach na terenie całej Polski, szczególnie uczulamy na to kierowców. Dodatkowo od 12 września będziemy rozdawać odblaskowe opaski wszystkim naszym klientom. Nie możemy bagatelizować potrzeby zapewnienia większego bezpieczeństwa” –
mówi Maciej Kuczwalski.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.