Facebook Google+ Twitter

Bądź wsparciem dla dzieci ukraińskich bohaterów

„Mój tata nie wyjedzie ze mną na wakacje” - mówią ze łzami w oczach dzieci, których ojcowie walczyli na Majdanie, a teraz ryzykują życie w walkach na wschodzie Ukrainy. Dlatego Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie postanowił im pomóc.

 / Fot. Jan Rożek/ materiały prasowe Salvatti.pl
W ośrodku w Krzyżowej, od 14 do 28 lipca zorganizowała dla nich wakacyjny obóz. – Niestety, zabrakło 5000 zł na autokar. Dlatego jesteśmy zmuszeni prosić o wsparcie – mówi Marek Kielanowski, przewodniczący Sekcji Wschodnioeuropejskiej KIK.

W obozie ma uczestniczyć 35 osób wraz z opiekunami. Najstarsi, Anton i Pavel mają 14 lat. Anastasija, Aleksandra, Valerija, Anna i Sofija są dwunastolatkami, a najmłodszy, Artem ma dopiero osiem lat. Ma nadzieję, że jego tata wróci do domu cały zdrowy. Wakacje w Polsce chociaż trochę ukoją tęsknotę za nim.

Dzieci przyjadą z Żytomierza, Kijowa, Mariupola, Odessy, Chersonu i Doniecka. W czasie obozu zwiedzą m. in. Łagiewniki, Kraków, Ślężę i Wrocław, będą uczestniczyć w zawodach sportowych, warsztatach kreatywności, warsztatach fotograficznych, a na koniec zorganizują teatr cieni. Jeśli tylko uda im się dotrzeć do Polski…

Prosimy w imieniu ukraińskich dzieci o pomoc w zebraniu brakujących funduszy! Potrzeba tylko 5000 zł. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie! Dane do przelewu, tutaj: www.salvatti.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.