Facebook Google+ Twitter

Bądź zdrowa Mamo. Zbadaj się! - wystawa laurek

2 października w Klubie Tęcza w Turku poseł Irena Tomaszak – Zesiuk zorganizowała wystawę dziecięcych prac konkursu plastycznego „Bądź zdrowa Mamo. Zbadaj się!” Głównym celem projektu była promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej.

 / Fot. A. Zielony2 października w Klubie Tęcza w Turku poseł Irena Tomaszak – Zesiuk zorganizowała wystawę dziecięcych prac konkursu plastycznego „Bądź zdrowa Mamo. Zbadaj się!” Głównym celem projektu była promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Był on częścią inicjatywy „Chrońmy to co najcenniejsze”, promującej badania profilaktyczne wśród kobiet.

W trakcie wiosennej edycji konkursu do biura poselskiego Ireny Tomaszak – Zesiuk napłynęło ponad 300 laurek, w tym z powiatu tureckiego około 120 prac z 26 szkół. Pani Poseł była jedną z trzech koordynatorek projektu w województwie wielkopolskim. W piątek zaprezentowane zostały laurki wykonane przez uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z powiatu tureckiego. Wcześniej prace dzieci były wystawiane w Urzędzie Marszałkowskim i Wojewódzkim w Poznaniu oraz w Sejmie RP.  / Fot. A. Zielony

 / Fot. A. ZielonyZ zaproszenia na piątkowe spotkanie skorzystało ponad 100 osób – mamy ze swoimi pociechami oraz nauczycielki, które wiosną zachęciły dzieci do udziału w konkursie. Bardzo wzruszającym momentem spotkania było odczytywanie przez dzieci wiersza Tadeusza Rossa pt. „Troska”. Za serce chwytały zwłaszcza ostatnie wersy wiersza:

Nad łóżeczkiem moim stoisz,
Stale dbasz o zdrowie moje,
Mówisz, że się o mnie boisz,
Ja się też o ciebie boję.

Idzie rak, nieborak,
Jak uszczypnie, będzie znak.

Idzie rak, nieborak,
Mruczy coś do siebie,
Ja tak bardzo nie chcę, mamo,
By uszczypnął ciebie.


Na zakończenie bardzo sympatycznego spotkania wystąpił ze spektaklem „Momo” Teatr Władek, laureat tegorocznej Nagrody Rzecznika Praw Dziecka. W spektaklu wystąpiły dzieci z władysławowskich szkół podstawowych.
 / Fot. A. Zielony

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

iwona widz
  • iwona widz
  • 18.04.2012 19:19

fajnie dziękuje abrie huj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.