Facebook Google+ Twitter

Bądźmy Sieciowi. Łączmy się w sieci sprzedaży

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-27 12:50

Marketing wielopoziomowy na przestrzeni ostatnich lat zyskał na popularności. Zapewne wszystkim znane są międzynarodowe firmy, jak Oriflame czy Zepter, które działają na zasadach marketingu sieciowego i które osiągnęły sukces.

Ta forma dystrybucji, a zarazem sprzedaży produktów, polegają na bezpośrednim kontakcie z indywidualnym klientem poza tradycyjną siecią sklepową. Główną cechą marketingu sieciowego jest budowa struktur współpracowników, którzy nabywają produkty oferowane przez organizatora sieci. W ten sposób osoby będące elementami sieci zarabiają na prowizji od zakupów innych użytkowników. Użytkownicy sieci sprzedają produkty polecając je innym. Jest to jedna z lepszych form marketingu, gdyż dzięki kontakcie twarzą w twarz z klientem jesteśmy w stanie lepiej zaprezentować produkt, przedstawić więcej szczegółów, rozwiać wszelkie wątpliwości. Ponadto sprzedawca ma możliwość zbudowania zaufania u klienta.

Kontakt bezpośredni powoduje, że niektórym klientom trudniej odmówić zakupu proponowanych produktów. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy sprzedawca wzbudza ufność lub gdy jest on klientowi znany. To wszystko przyczynia się do dużych zysków generowanych przez firmy działające właśnie na podstawie marketingu sieciowego. Istnieje jednak też druga strona medalu – stworzenie sieci sprzedaży marketingu wielopoziomowego nie jest ani łatwym ani natychmiastowym działaniem. Jest to trudne zadanie dla firm już istniejących i dosyć znanych, a jeszcze trudniejsze dla tych, które dopiero myślą o rozpoczęciu działalności w ramach marketingu wielopoziomowego.

W Internecie są dostępne nowoczesne narzędzia, które sprawdza ją się zarówno dla startujących, jak i zaawansowanych firm. Jednym z nich jest chociażby serwis Sieciowi.pl, gdzie każdy może stworzyć własną sieć sprzedaży marketingu sieciowego i profesjonalnie nią zarządzać. Użytkownicy są w stanie ustalać prowizje i premie, kierować zespołem sprzedażowym, kontrolować wyniki, dodawać partnerów, tworzyć katalogi produktów, a także analizować i prognozować wyniki. Z takiego serwisu można korzystać w każdym miejscu, gdyż jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej.

Rozwój nowoczesnych technologii ułatwia kierowanie wielopoziomową sprzedażą. Branża MLM jest coraz większa i potrzebuje nowych rozwiązań. Przeniesienie części sprzedaży do Internetu, a także możliwość nawiązywania tam kontaktów i pozyskiwania klientów sprawia, że każdy może efektywnie prowadzić swój własny biznes.Projekt Sieciowi.pl jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjne Gospodarka Działanie 8.1. „Dotacje na Innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość”
(Wojciech Filipiak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.