Facebook Google+ Twitter

Bagaże kultury. Spotkanie z Jerzym Hoffmanem

21 lutego o godz. 14 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Bagaże kultury, którego bohaterem i gościem będzie Jerzy Hoffman. Spotkanie zatytułowane "Po mnie choćby "Potop" poprowadzi Remigiusz Grzela.

plakat / Fot. materiały prasoweSpotkanie będzie dotyczyło m.in. nowej książki - rozmów Jacka Szczerby z Jerzy Hoffmanem: "Po mnie choćby "Potop". To wybuchowa męska rozmowa, w której reżyser szczerze odsłania swoje życie i opowiada o tym, dlaczego Gustaw Holoubek nie zagrał dwóch ról w "Potopie", o wojnie spędzonej na Syberii, gdzie królowała zasada: nie przywykniesz - zginiesz, a uciec nie ma jak, o polsko-żydowskiej lekarskiej rodzinie, która nie chciała zrobić z Hoffmana maminsynka, o Kubie, gdzie dziewczynę "kupowało się" za paczkę papierosów, o Związku Radzieckim, gdzie wódkę piło się wyłącznie "w formacie" 150 g, o tym jak w PRL-u można było podpaść za propagandowy film o bitwie pod Lenino, o tym czy Walentyna, druga żona Hoffmana była "czarownicą" w butach o rozmiarze 34. I o tym, jak alkohol zabił wspaniałą męską przyjaźń dwójki reżyserów - Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego.

Jerzy Hoffman (ur. 15 marca 1932 w Krakowie) - polski reżyser i scenarzysta filmowy. Działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista, współpracując z Edwardem Skórzewskim. Sławę zdobył przede wszystkim jako twórca adaptacji sienkiewiczowskiej "Trylogii" ("Pan Wołodyjowski", "Potop", "Ogniem i mieczem"), osadzonej w czasach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Był także realizatorem filmów obyczajowych i wojennych.

W spotkaniach Bagaże Kultury brali udział m. in.: Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Danuta Szaflarska, Barbara Krafftówna, Stanisława Celińska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jowita Budnik, Ignacy Gogolewski, Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Szymon Szurmiej, Gołda Tencer, Olga Lipińska, prof. Barbara Osterloff, Zofia Posmysz, Julia Hartwig, Józef Hen, Ewa Tuwim, Kira Gałczyńska, Elżbieta Ficowska, Feliks Falk, Michał Sobelman, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Friedman, Jan Matyjaszkiewicz, Janusz Zaorski, aktorzy Teatru Żydowskiego i inni.

Więcej informacji na temat wydarzenia stronie.


Bagaże Kultury - "Po mnie choćby "Potop" z Jerzym Hoffmanem
21 lutego, godz. 14
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich
Warszawa, Pl. Grzybowski 12/16
wstęp: 5 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydarzenie zostało zarekomendowane w bardzo ciekawy sposób...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.