Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3205 miejsce

Bagietki, wino i śpiew, czyli "Wieczór francuski" w Studio Buffo

"Wieczór francuski" Janusza Józefowicza to niezwykły koncert, za sprawą którego można choć na chwilę przenieść się do Francji.

Artyści Studio Buffo / Fot. Studio BuffoPodczas "Wieczoru francuskiego" można usłyszeć najsłynniejsze francuskie piosenki, które interpretują artyści Studio Buffo. Wśród nich są: Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Monika "Dzidzia" Ambroziak, Natalia Srokocz, Natalia Krakowiak, Natalia Kujawa, Aleksandra Zawadzka, Maria Tyszkiewicz, Jerzy Grzechnik, Artur Chamski, Krzysztof Rymszewicz, Jan Traczyk. Wokalistom towarzyszy orkiestra Janusza Stokłosy oraz tancerze Janja Lesar, Krzysztof Hulboj, Dominika Gajduk, Karolina Królikowska, Aleksandra Popławska, Katarzyna Granecka, Tatiana Śpiewak i Paweł Orłowski.

Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem "Wieczoru francuskiego" jest Janusz Józefowicz, który jak się okazuje, jest także świetnym konferansjerem. Przybliża widzom każdą z piosenek, opowiada anegdoty i żartuje. Zachęca także do wspólnej zabawy, tańczenia "Kaczuszek" czy tworzenia chórków do niektórych piosenek. Nie ma się czego wstydzić, gdyż na widowni panuje luźna atmosfera. A publiczność częstowana jest winem i bagietkami.

Artyści Studio Buffo / Fot. Studio BuffoJeśli chodzi o warstwę artystyczną, to była na najwyższym poziomie. I mimo że wszyscy artyści byli świetni, to kilka wykonań szczególnie zapadło mi w pamięć. Najbardziej piosenka "Catedrales" z musicalu "Notre-Dame de Paris" w wykonaniu Jerzego Grzechnika, który bierze udział w V edycji programu "The Voice of Poland". Jest to bardzo trudny utwór, jednak Jerzy poradził z nim sobie znakomicie. Ma niesamowity głos i nie zdziwiłabym się, gdyby wygrał ten program.

Kolejnym utworem był "Amsterdam" w wykonaniu Natalii Kujawy. Utwór ten wymaga niezwykłych umiejętności wokalnych, dlatego podejmują się go tylko doświadczeni artyści, tacy jak np. Katarzyna Groniec. Jednak Kujawa w niczym jej nie ustępuje. Ma mocny głos, który roznosi się po całej widowni i wywołuje dreszcze.

Bardzo podobała mi się także piosenka "Viens" w wykonaniu Natalii Krakowiak, uczestniczki III edycji programu "The Voice of Poland", która dotarła do ćwierćfinału. Co ciekawe, artystka jest podobna do Nataszy Urbańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To prawda, był wspaniały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musiał być wspaniały wieczór, dziękuję za ciekawą relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.