Facebook Google+ Twitter

Bagno wciąga wszystkich

Premier spotkał się z Donaldem Tuskiem. Rozmowa była podobno bardzo owocna. Panowie zgadzali się w wielu kwestiach. Dlatego Jarosław Kaczyński zastępuje właśnie Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisku.

Pomówienia, oskarżenia, przepychanki, nieustanna wymiana "uprzejmości". Rozdawane za darmo billboardy, teczki-mordercy, grasujące dyspepsje, zdrajcy, ośrodki gazetowe i ich antypolscy sprzymierzeńcy. Na ulicach demonstrują wspólnie pedofile i antysystemowa młodociana ekstrema. Kadry SB składały się głównie z księży i dziennikarzy, a tanie państwo już mamy, bo na poważne nas nie stać. Słusznie zauważył niedawno na swoim blogu publicysta "Newsweeka" Piotr Zaremba, że atmosfera polskiego życia politycznego jest gęsta, jak chyba nigdy w III RP.

Dezorganizacja planowana

Obserwując ostatnie wydarzenia w polskiej polityce dostrzec można tyle frontów, że trudno śledzić je wszystkie z należytą uwagą. Skazana za niewinność Zyta Gilowska nie może się doczekać wyroku. Tajemne siły, o których nie słyszał nawet koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann, okazały się niezwykle skuteczne. Nie wiadomo jeszcze, czy stanowią poważne zagrożenie dla Polski.

Szeroko omawiany artykuł w "Die Tageszeitung" doczekał się wielu barwnych komentarzy. Nie warto przypominać ich wszystkich, nawet jednak minister spraw zagranicznych Anna Fotyga pozwoliła sobie na pełną inwencji paralelę, porównując satyrę do publikacji nazistowskiego pisma "Der Stuermer". Ośmiu byłych ministrów spraw zagranicznych wystosowało z kolei list do prezydenta z poradami na przyszłość, który najwyraźniej bardzo go poruszył. Stało się tak, ponieważ podpisał się pod nim Władysław Bartoszewski, resztę sygnatariuszy, wzorem prezydenta, pomijam. Najbardziej poruszony okazał się jednak poseł Wierzejski, który jeszcze nie wie, że podpisani pod listem wyrobili sobie już taką pozycję, której on nigdy nie osiągnie, że nie muszą w dalszym ciągu zabiegać o uznanie.

Wynikło z tego wszystkiego, błędnych reakcji, zamieszania i nieprzemyślanych słów, tak wielkie bagno, że nie trzeba już odwiedzać Puszczy Białowieskiej, by wyczuć ten klimat.

Jeszcze jeden zabawny aspekt sprawy. Poseł Gosiewski wystąpił z pomysłem wystąpienia przeciwko autorowi artykułu z europejskim nakazem aresztowania. I to tyle komentarza na ten temat...

Premier spotkał się z Donaldem Tuskiem. Rozmowa była podobno bardzo owocna. Panowie zgadzali się w wielu kwestiach. Dlatego Jarosław Kaczyński zastępuje właśnie Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisku.

Bagno wciągnie wszystkich

Zbyt wiele zawirowań, wzajemnych niechęci, nie lubię tego określenia, ale "polactwa" w tych ostatnich dniach. Brak budowania, konstruktywnych działań w jakiejkolwiek sferze przeraża. I jak tu liczyć na energię obywateli, gdy są oni karmieni pożywką, która prowadzi do niestrawności dalece poważniejszych w skutkach niż te dręczące prezydenta, który nie mógł dzisiaj nawet zjeść tyle, ile lubi. Ile jeszcze wymówek można wymyślić, jak długo improwizacja będzie podstawową umiejętnością wymaganą w polityce? Dlaczego wicepremierowie Lepper i Giertych zajmują się głównie sprawami nie związanymi ze swoimi resortami? A przynajmniej tak to wygląda. Czy to wielka sztuka rzucić na konferencji prasowej jeden czy dwa pomysły, by nazajutrz z nich zrezygnować?

Nie wygląda też na to, by opozycja miała do zaproponowania cokolwiek sensownego. Chętnie wdaje się w werbalne rozgrywki, próbując udowodnić swoją intelektualną wyższość, niewiele jednak z tego wynika.

Polska to kraj, w którym ludzie mają genetyczną chyba awersję do planowania. Chaos, który panuje wokół prowadzi jedynie do frustracji. Rzuca się w oczy brak jakiejkolwiek koncepcji, spójnego programu działania. Być może dialog jest naszą słabą stroną. Jeśli się jednak w porę nie opamiętamy, pełni samouwielbienia entuzjastycznie utkwimy w bagnie, które sami sobie wyprodukujemy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: polityka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.