Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32769 miejsce

Bahaici są więźniami sumienia w Iranie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-13 16:42

Od wiosny 2008 roku w więzieniu Evin w Teheranie przetrzymywanych jest siedmioro bahaitów, którym nie postawiono zarzutów, ani nie pozwolono skontaktować się z prawnikami. Ostatnio wyznaczono im datę procesu na lipiec 2009.

Aresztowani bahaici / Fot. KushtarOficjalne irańskie służby informacyjne podały, że bahaici będą oskarżeni o szpiegowanie na rzecz Izraela, obrazę religijnych świętości oraz propagandę przeciwko Republice Islamskiej. Tak ma brzmieć oskarżenie, jednak władze obiecują im, że jeśli wyrzekną się swojej wiary, zostaną uwolnieni, będą mogli studiować na wyższych uczelniach, prowadzić firmy, normalnie pracować i przyznane im zostaną wszystkie prawa obywatelskie.

Proces ma się odbyć w wydziale 28. Sądu Rewolucyjnego. To właśnie tam niedawno amerykańsko-irańska dziennikarka Roxana Saberi została skazana na 8 lat więzienia. Uwolniono ją w wyniku międzynarodowego protestu przeciw oczywistemu upolitycznieniu sprawy i jawnemu pogwałceniu procedur prawnych. - Te osoby, wraz z innymi 30 więzionymi obecnie bahaitami, są niewinne i są przetrzymywani jedynie z powodu swoich przekonań religijnych - powiedziała pani Bani Dugal, główna reprezentantka Międzynarodowej Wspólnoty Bahaickiej przy ONZ.

Amnesty International wielokrotnie uznała te osoby za więźniów sumienia - osoby aresztowane niesprawiedliwie tylko z powodu swoich przekonań religijnych, do których ma prawo każdy z nas.

25 maja Unia Europejska wyraziła zaniepokojenie postępowaniem sądowym przeciw aresztowanym bahaitom i wezwała Iran do uwolnienia wszystkich osób aresztowanych z powodu przekonań religijnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapraszam takze obejrzec zdjecia swiatyn bahaickich
http://www.eioba.pl/a105257/bahaicka_architektura_sakralna

Kushtar

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.