Facebook Google+ Twitter

Bajdurki ciotki Pleciugi dla dzieci małych i dużych

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-03-14 17:45

Kto z nas potrafi ględzić, bajać, pleść, opowiadać? Każdy... Ale kto robi to tak, aby zaciekawić i nie zanudzić, a czasami doprowadzić do stanu, w którym można pęknąć ze śmiechu? Znam taką osobę. To pani Ewa Łazowska. Żebyście wiedzieli jak ona "plecie" w swojej książeczce "Bajdurki ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych".

"Bajdurki ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych" Ewy Łazowskiej / Fot. foto okładki książkiPrzyznam się Wam do czegoś. Dałam się porwać "Bajdurkom ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych" Ewy Łazowskiej. Jakby nie patrzeć dzieckiem już nie jestem, ale podobno większość z nas ma je w sobie, nawet gdy mamy kilkadziesiąt lat. Może też dlatego sięgnęłam po bajki?

Będąc częstym gościem w księgarni zaobserwowałam, że niektóre osoby zanim zdecydują się na kupienie książki szukają informacji o autorze. Więc może i ja kilka słów powiem. Pani Ewa, to energiczna osoba o niezwykłym poczuciu humoru. A jej hobby to... No właśnie, co? Posłuchajcie...

Hobby czyli konik

Zosia ma kota, Józek psa, wuj Leon nad staw z wędką gna,
ciocia dywany ciągle tka - bo każdy swoje hobby ma.
Kwiatki hoduje ten i ów, lub zgłębia wciąż teorię snów.
Ktoś tam buduje domki z kart - bo cóż bez domu człowiek wart?
I ja też swego bzika mam. Tym bzikiem jest - powiadam wam
- mój bardzo kolorowy świat, złożony z bajek oraz szmat.


A teraz trochę o samej książce. Jest niezwykle starannie wydana (to zasługa Wydawnictwa Black Unicorn z Jastrzębia Zdroju). Twarda okładka z piękną ilustracją wykonaną przez autorkę przyciąga wzrok. Poręczny format pozwala na włożenie książki do torebki i zabranie jej ze sobą. Poczytać można będąc w podróży czy czekając w kolejce np. w przychodni. Wówczas i nasze samopoczucie ulegnie poprawie. Na dworze smutno i ponuro, więc i humor byle jaki. A wystarczy zajrzeć do tej książki i... zmienia się świat. Bo w środku jest wiosna. I będzie w nas.

Tomik zawiera 28 wierszyków, a każdy z nich jest zilustrowany przez panią Ewę Łazowską. Te rysunki przyciągają wzrok. Są kolorowe i wesołe. Niektóre z wierszydełek mogą być znane
czytelnikom - choćby z publikacji w Wiadomościach24. Teraz jest okazja aby poznać je wszystkie. Bajki te mogą czytać dorośli i dzieci. Tak sobie myślę, że "Bajdurki ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych", to doskonały pomysł na prezent. Warto ją przeczytać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jadwiga Ślawska Szalewicz
  • Jadwiga Ślawska Szalewicz
  • 16.09.2010 10:00

Mam książeczkę Ewy Łazowskiej, popularnie zwnaje Ciotki Pleciugi, zachwyca nas dzieci małe i duże bo jest pełna polotu, fantazji, wiary w ludzi, a także pokazania świata znacznie lepszym niż rzeczywiście jest. Ponadto piękne obrazeczki ilustrujące "bajdurki" pokazują świat p.Ewy jakim chciałaby go widzieć oraz przedstawiać go naszym najmłodszym. Zawsze jest tak, że wejście w dorosłość powinno być nieco opóźnione, gdyż zderzenie się ze światem obłudy, kłamstwa, nietolerancji na to wszyscy mamy czas, zaś naszym dzieciom pokazywać należy świat dobrych ludzi i miłości, i to właśnie pokazuje pani ewa w swojej książeczce.
Serdecznie jej za to dziękujemy, moje wnuki bardzo polubiły Ciotkę Pleciugę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że to chwilowe zaniemówienie.
Moje dziecko też się do książki dorwało. Obrazki pooglądało, o kotach i o duchach sobie poczytało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kompletnie nie wiem co powiedzieć. Po prostu mnie zatkało... Wielkie dzięki - Ewuniu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im jestem starszy, tym bardziej lubię bajki. /5*/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.