Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18248 miejsce

Bajka dla dzieci, śmieszna dla dorosłych?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-08 11:19

Druga część przygód, zwierzaków z nowojorskiego zoo, tydzień temu trafiła na ekrany polskich kin. Opinie widzów, na temat sequelu uwielbianego przez Polaków, animowanego filmu z przed 3 lat, są podzielone. Jaki jest więc „Madagaskar 2”?

plakat filmowy/materiały promocyjne / Fot. materiały dystrybutoraStara brygada, czyli lew – Alex, zebra – Marty, żyrafa – Melman, hipopotamica Gloria, która w pierwszej części uciekła z zoo, stara się powrócić do domu. Tym razem towarzyszą im także król Julian, Maurice oraz dobrze nam znane pingwiny i małpy. Niestety, samolot, którym zwierzęcy bohaterowie wybrali się w drogę powrotną, szybko się rozpadł i cała ekipa awaryjnie wylądowała w Afryce. Na "Czarnym Lądzie", każdy z naszych ulubieńców wraca do korzeni i spotyka przedstawicieli swojego gatunku, żyjących na wolności. Bohaterowie początkowo zachłystują się nową sytuacją, jednak w końcu muszą wspólnymi siłami pokonać nadchodzące niebezpieczeństwa, odkrywając na nowo najważniejsze dla nich wartości.tapeta do pobrania ze strony dystrybutora / Fot. www.madagaskar2-film.pl

„Madagaskar 2” to ciepła, rodzinna opowieść o najważniejszych rzeczach w życiu, przekazana w sposób prosty i momentami bardzo zabawny. Wybierając się na seans, musimy zabrać ze sobą dużą dawkę dobrego humoru i luzu, który pozwoli się nam przenieść w świat troszkę dziecięcy, bajkowy. Jeśli to się uda zabawa z pewnością będzie przednia, tak jak żarty animowanych bohaterów. A tych jest do licha i jeszcze trochę. Świetne dialogi, błyskotliwe teksty porwą nawet największych ponuraków i rozbawią ich do łez. W tej materii bryluje wprawdzie niepodzielnie król i władca Julian, który z głosem podłożonym przez Jarosława Boberka jest powalający. Wprawdzie rzucane przez pozostałych bohaterów zdania nie są wiele gorsze, najbliżej do poziomu władcy lemurów zbliżają się pingwiny, to po każdym słowie Juliana jesteśmy rozbrojeni.

tapeta do pobrania ze strony dystrybutora / Fot. www.madagaskar2-film.plBajka niesie pozytywne przesłanie o ważnych w naszym życiu wartościach. Dowiemy się więc, że prawdziwa przyjaźń trafia się niezwykle rzadko i trzeba o nią dbać, miłość może czyhać tuż za rogiem, a rodzina najszczęśliwsza jest w komplecie i razem może zdziałać naprawdę wszystko. Dla dzieci taka lekcja to wspaniała przygoda a dla dorosłych przypomnienie, że tego o czym na co dzień zapominamy.

Film w reżyserii Toma McGratha to druga cześć kasowej produkcji, która oczarowała polskich widzów, nie tylko dowcipem, ale i animowaną formą, kojarzoną dotąd głównie z obrazami dla dzieci. Od czasów „Shreka” i „Epoki Lodowcowej” w światowym kinie nadszedł nowy trend tworzenia bajkowych, rysowanych opowieści dla dzieci i dorosłych. Jednak wychodząc z kina po seansie drugiej części „Madagaskaru” usłyszałem opinię, że jest już teraz tworzony bardziej z myślą o widzu dorosłym, młodym duchem, aniżeli wyłącznie dla dzieci. tapeta do pobrania ze strony dystrybutora / Fot. www.madagaskar2-film.pl

Częściowo to na pewno prawda, bowiem obraz McGratha rozbawi nie tylko wasze pociechy, ale i was samych, dotąd, często wyłącznie statystujących i opiekujących się pociechami w kinie. Dlatego czas spędzony z drugą częścią kultowego już filmu nie będzie z pewnością stracony, a pieniądze wydane na bilety zaprocentują podwójnie, bo czas spędzony przed dużym ekranem z dzieckiem, nie musi być czasem straconym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja już mam od tygodnia, stąd zaległości filmowe :>

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.01.2009 20:54

Czas wykorzystuję maksymalnie w miare możliwości, ale trzeba będzie wystopować instynkty filmowe, bo zbliża sie... SESJA :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałam dopisać, że Ci zazdroszczę, iż masz tyle czasu na kino :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie napisane (+) No niestety już po dwóch recenzjach w serwisie swojej nie napiszę, aby nie tworzyć nadmiaru, ale krótko mówiąc "Madagaskar 2" bardzo mi przypadł do gustu i z moich obserwacji wynika, że podobał się młodym ludziom, którzy jeszcze nie zapomnieli swojego dzieciństwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.