Facebook Google+ Twitter

Bajki, bajanie i bujanie

Bajka o pingwinach to opowieść o szczęśliwej rodzinie, w której wszyscy się kochają i czują bezpieczni. Wmawianie społeczeństwu, że tylko model heteroseksualny daje te możliwości, zostaje tu przełamany, odwrócony...

Czasy mamy coraz cięższe - widmo kryzysu, średni rząd, brak autostrad -
nasza frustracja powoduje, że czasem musimy znaleźć sobie temat zastępczy. O takie jak się okazuje nie jest wcale trudno. Polska, taki magazyn, postanowił napisać artykuł o "gejowskiej bajce", której widmo krąży nad Polandią jak stonki za czasów pewnej władzy.

Zadam kilka pytań, na które (ku nieszczęściu niektórych czytelników) odpowiem samodzielnie

Co to znaczy "bajka gejowska"?

Tego właściwie nikt nam nie wyjaśnił do tej pory. Postraszono nas, że w szkołach, podkreślmy - polskich szkołach - znajdzie się propagandowa książeczka, w której jeden pan będzie kochał drugiego pana i będą razem wychowywać dzieci. W prawicowym skrócie - dwóch gejów będzie indoktrynowało niewinne i nieświadome dziecko. Już dawno temu Melanie Klein udowodniła, że dzieci takie nieświadome wcale nie są, a co potwierdziły badania nad "gender" wielu rzeczy dziecko nie uczy się w domu, a nabywa w społeczeństwie. Ale po co ja to tłumaczę? Przecież dziecko wychowywane przez dwóch mężczyzn (a co dopiero gejów!) przyjmie ich punkt widzenia na świat. To ciekawe, w końcu prawie każdy homoseksualista wychował się w heteroseksualnej rodzinie. Czyli co? Silna matka, słaby ojciec? Błagam, znam tak "męskich" gejów, że niejeden heteryk by przeszedł na drugą stronę ulicy, żeby tylko uniknąć konfrontacji.

Bajki, jak pisał Propp, odzwierciedlają schematy społeczne (szczególnie opozycję i symbiozę władza - poddani), czasem ukazują archetypy, o których staramy się zapomnieć. Bajka, w której bohaterami jest dwóch panów z dzieckiem te archetypy przełamuje - to prawda. Jednak kłamstwem jest fraza - dzięki temu dzieci będą homoseksualne. Wiecie ile przeczytałem bajek, w których księżniczka odjeżdżała na białym koniu z blondwłosym junakiem w siną dal? Cóż, ci okropni heterycy nie przerobili mnie na swoją modłę. Tak więc nie ma bajek gejowskich, czy heteroseksualnych, za to są nasze o nich wyobrażenia, obawy i lęki.

W czym nam przeszkadza gej/lesbijka?

Patrząc na to od strony prawnej - w niczym. Są członkami społeczeństwa, podobnie jak każdy obywatel. Jednak z jakichś powodów gej/lesbijka zostają wykluczeni ze społeczeństwa. Bo są Inni. Inni są też Żydzi, Czarni, Niepełnosprawni. Stanowimy jeden front - ludzi wykluczonych ze względu na cechy, które posiadamy i które są nam przypisywane. Jest taka cecha z rodzaju urojonych, która decyduje o tym, że bajki takie jak ta omawiana przez media budzą kontrowersje - gejom przypisuje się pedofilię. Nie ukrywajmy tego - tak się mówi i myśli. A że pedofilem z założenia jest mężczyzna (męska końcówka już na to wskazuje), to dzieci wychowywane w takiej "rodzinie" będą "narażone" na... no właśnie - pedofilię. Promować pedofilii nie można, tak więc promować odmiennych form życia rodzinnego też. Z resztą co ja tu za bajki opowiadam, toż my nie jesteśmy rodziną. Rodzina to on i ona plus ono. Koniec kropka, definicje w ujęciu pewnej grupy mają to do siebie, że są szczelnie zamknięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Wojna spowodowała, że dziś kobiety nie wypowiadają się wyłącznie na temat tego co będzie na obiad. Ktoś musiał pracować jak mężczyźni siedzieli w okopach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dopóki naszym światopoglądem rządzi heteroseksualny mężczyzna, dopóty nie będziemy mieli pełnych praw w społeczeństwie, nie mówiąc już o bajkach.

a gdyby nadal rządził nami stereotypowy biały, heteroseksualny mężczyzna, to czy kobiety, osoby o innym kolorze skóry miałyby jakieś prawa?"

Sądzisz, że światem maja rządzić tylko homoseksualiści, bo inaczej nie będzie równouprawnienia?

Sądzisz, że biały i heteroseksualny mężczyzna, są powodem wszelkiego zła, że to geje spowodowali, że dziś kobiety mają prawa?

Moim zdaniem to zwykły propagandowy tekst, ale jak to bywa z takimi "walczakami" - tekst nieudany.

Nie chciałbym czytać bajki "Jaś i Maciek"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

milamilo - szczegolnie ta bajka o myszach paskudna jest i wypacza - wszak to Popiel powinien myszy zjeść, a nie na odwrót. Jak widac, wszystko juz od dawna na glowie postawione. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bajki nie mają orientacji...

Za Krystyną...

Poza tym może Królewicz z bajki o Kopciuszku nie był szczęśliwym mężem. Może ukrywał swój homoseksualizm. Nikt nam nigdy nie opowiadał jak wyglądało pożycie małżeńskie tych wszystkich Małgoś, Kopciuszków, Księżniczek i wszelkiego rodzaju Książąt. Bajki uczą podstawowych prawd i powinny też uczyć tolerancji i otwartego podejścia do świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle baśnie wypaczają,np.: Jaś i Małgosia, Czerwony kapturek, O sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach, Kopciuszek, Calineczka , że nie wspomnę o podaniach i legendach .
Albo wspomnę np.: o królu Popielu co go myszy zjadły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" To też Ty decydujesz o tym, czy mogę iść po ulicy z "życiowym partnerem", czy mogę zaproponować Ci Inny sposób myślenia"

Ja o tym nie decyduję i nie chcę decydować.
Nie, czy możesz zaproponować, bo możesz i proponujesz. Co najwyżej czy mogę przyjąć Twój sposób myślenia.

Ja mogę. I gratuluję tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, zapomniałaś dodać, że autor owego malowidła miał poważne kłopoty z ówczesnym papieżem, gdyż okazało się, że brak żony wynikał z faktu, iż wolał swoich uczniów ;)

Ot taki chichot historii ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Autorze - masz tu wpis waci, która zapomniała dodac, że WSZYSCY jestesmy dziecmi Boga. :)
Jesli już powoływac sie na tego starszego, siwobrodego pana, ktorego Michał Anioł tak udatnie w Kaplicy Sykstyńskiej namalował. :)

wacia nie widzi rożnicy miedzy slowem "być" a "praktykować" - otoż droga waciu - jest się tym, kim nas natura stworzyła.
Praktykować natomiast można u szewca, w celu wyuczenia sie zawodu szewca itp. itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobry i mądry tekst. Oby więcej młodego pokolenia umiało tak zapraszać do dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(-) Z trudem przeczytałam.
Biblia wyraźnie wyraźnie mówi że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem przeciwko Bogu.
A informuje też nas o tym nasze sumienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.