Facebook Google+ Twitter

Bajki, bajanie i bujanie

Bajka o pingwinach to opowieść o szczęśliwej rodzinie, w której wszyscy się kochają i czują bezpieczni. Wmawianie społeczeństwu, że tylko model heteroseksualny daje te możliwości, zostaje tu przełamany, odwrócony...


Inne spojrzenie - dwie kobiety (piękne blondynki) idą ulicą, trzymają się za ręce. Co o nich myślisz? Dwie przyjaciółki, koleżanki, które się lubią. Idzie dwóch mężczyzn (pięknych brunetów). Pedryle, cioty, pedały? A czemu nie dwóch kolegów z uczelni, którzy w jednej ławce i jednym akademiku rozwiązują równania trzeciego stopnia i dyskutują o Kancie? Bo patrzymy z perspektywy heteroseksualnej, a dokładniej - to heteroseksualny mężczyzna ogląda świat i go ocenia. Dwie laski idące za ręce? Dwie możliwości na udany stosunek. Dwóch facetów? Wynaturzenie, choroba. Dopóki naszym światopoglądem rządzi heteroseksualny mężczyzna, dopóty nie będziemy mieli pełnych praw w społeczeństwie, nie mówiąc już o bajkach.

Większość ma rację?

Witaj heteroseksualny czytelniku! To zapewne Ty dasz mi plusa, minusa, komentarz, zdecydujesz czy ten tekst zdobędzie uznanie, czy zostanie spalony na stosie nieudanych prób literackich. To też Ty decydujesz o tym, czy mogę iść po ulicy z "życiowym partnerem", czy mogę zaproponować Ci Inny sposób myślenia. To też Ty, na łamach gazety opowiadasz się za, lub przeciw modelowi życia, jaki musiałem podjąć. Wiem, że jestem od Ciebie zależny, ale - pozwól mi być sobą, pozwól mi czytać to co chcę, podejmij ze mną sensowną dyskusję, bo takiej mi brakuje. Ciebie piszę wielką literą, siebie małą. Hołdów Ci wystarcza? To ja powiem tak - a gdyby nadal rządził nami stereotypowy biały, heteroseksualny mężczyzna, to czy kobiety, osoby o innym kolorze skóry miałyby jakieś prawa? Sprzeciwiam się mówieniu, że "jak homo będą tak głośno protestować, to obróci się to przeciw nim, przecież w domu mogą robić swoje". Ale przecież chodzimy koło Was po ulicach i tak samo jak Wy chcemy móc się wyrażać. Zarzucanie mi agresji to Twój sposób na obronę przed tym, żebyś nie musiał za wiele myśleć. Może więc zamiast narzekać, wydajmy tę książeczkę, przeczytajmy i dopiero wtedy dyskutujmy, ale na poziomie, a nie wyrzucając pomyje.

Czujesz absurd?

Bajka o pingwinach to opowieść o szczęśliwej rodzinie, w której wszyscy się kochają i czują bezpieczni. Wmawianie społeczeństwu, że tylko model heteroseksualny daje te możliwości, zostaje tu przełamany, odwrócony, a Janion by pewnie powiedziała, że jesteśmy świadkami transgresji. I mi tych transgresji brakuje - brakuje mi różnych sposobów myślenia, wyrażania się, bycia.

Drodzy heteroseksualni rodzice, nie bójcie się bajek o homicznych pingwinach, wasze dzieci są już tak przesiąknięte bajkami o królewnie zdobywanej przez królewicza (tzn. wieży, w której ta królewna siedzi, ale chyba na jedno wychodzi), że ta lekka dawka myślenia im nie przeszkodzi w realizowaniu siebie. Chyba, że chcemy wychowywać dzieci, nieskalane myśleniem krytycznym. Tak, jak my wszyscy wychowywani byliśmy i czego skutki dzisiaj odczuwamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Jadwigo,
Ja wiem, że dochodzi do takich rzeczy, ale przecież nie możemy generalizować. Nie możemy przechodząc ulicą myśleć o każdym "zboczeniec"

Nie czuje się uciskany, jeśli chodzi o co dzień. Ale jeśli przychodzi debata i zaznaczam swoje odmienne zdanie, to jestem zawsze atakowany. I to niesmacznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny dowód na tolerancję:

"Chodzi mi głównie o kwestie homoseksualne. Nie ma takiej możliwości, żeby w instytucjach podlegających urzędowi miasta występowały osoby propagujące tego typu zachowania. (wiceprezydent Opola Arkadiusz Karbowiak)

-Opolski ratusz nie toleruje inności?

To inność, która w przestrzeni publicznej nie powinna być tolerowana. Może być tolerowana w domu i tam każdy może robić, co chce. To oczywiście moja opinia."

"Władze Opola: Dewianci won!"
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,5971960,Wladze_Opola__Dewianci_won_.html

To potwierdza koniecznośc wydawania tego typu publikacji jak te o której mowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2008 12:50

łapki w dół z "-" nie wcisnęłam, bo staram się tego nie czynić ... to tytułem wyjaśnienia , bo widzę, że wyświetlają się minusy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst, gratulacje dla autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To "może nie koniecznie" wkradło się w cytat przez przypadek. Niestety nie umiem grać w brydża.
Tak samo nie podpisuję się pod tym, że musi zarabiać więcej ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"1.gaja162 - To niedługo może stać się regułą bo mężczyźni generalnie niewieścieją... To chyba wpływ ocieplenia klimatu i zbytniej aktywności kobiet.

Gaju! Świetny przykład samowykluczenia! Rewelacja - "zbytnia aktywność kobiet". A może po prostu jest tak, że kobiety w końcu są podobnie zaktywizowane jak mężczyźni? A co to jest zniewieścienie? Czemu nie napisałaś, że kobiety "mężnieją"? Jak łatwo można powiedzieć to samo, ale odwrócić optykę."

Nie uwierzę w równouprawnienie dopóki mężczyźni nie będą rodzić dzieci (pomijam jeden wyjątek...) a skoro to ja dalej muszę/chcę chodzić z wielkim brzuchem przed sobą to chciałabym żeby facet był facetem. Co przez to rozumiem? "Załatwia wszystko, poczynając od nabycia programu TV, a kończąc na budowie nowej willi nad morzem Śródziemnym, poprzez wypełnianie zeznań podatkowych." Za zniewieścienie nie uważam bynajmniej umiejętności okazywania uczuć i dbania o siebie.

"Prawdziwa i rzetelna podpora życiowa, to jest takie coś:
1 Piękny, czy nie piękny, ale nam się podoba.
2 My jemu również. Nawet nas kocha.
3 Zdrowy, nie kwęka, żreć może wszystko i nic mu nie szkodzi.
4 Smakuje mu nasza kuchnia, nawet jeśli ugotujemy beznadziejne świństwo.
5 Sam ugotuje bez oporu i nieźle.
6 Z przyjemnością zaciągnie nas do restauracji, żeby nam się rączki niepotrzebnie nie niszczyły.
7 Dostrzega nasze:
a) uczesanie
b) nową kieckę
c) stracone dwa kilogramy
d) kolor lakieru na paznokciach
e) sukcesy zawodowe
f) zmienione perfumy
g) ogólny urok
h) nastroje.

I WSZYSTKO WYDAJE MU SIĘ ZACHWYCAJĄCE.

8 Jeśli akurat wyglądamy jak ostatnia mazepa, twierdzi, że uwielbia naturalność, bijącą z nas w dniu dzisiejszym.
9 Zarabia więcej pieniędzy niż my.
10 Załatwia wszystko, poczynając od nabycia programu TV, a kończąc na budowie nowej willi nad morzem Śródziemnym, poprzez wypełnianie zeznań podatkowych.
11 Nie zwraca żadnej uwagi na inne kobiety.
12 Chętnie z nami tańczy i gra w brydża (no moze niekoniecznie ). Jedno i drugie potrafi.
13 Zapewnia nas optymistycznie, że wszystko będzie dobrze.
14 Możemy mu płakać w kamizelkę, ile chcąc. Nawet bez powodu i bez potrzeby.
15 Uwielbia z nami rozmawiać.
16 Nie popełnia przestępstw i nie musimy drżeć o jego wolność.
17 W łóżku jest doskonały.
18 Lubi dzieci, szczególnie własne.
19 Zazdroszczą nam go obłędnie wszystkie inne osoby obojętnej płci.
20 Nie przejawia żadnych zwyrodnień, ani zboczeń.
21 Pielęgnuje nas w chorobie lepiej, niż najczulsza matka.


Takie coś się jednej kobiecie kiedyś się przyśniło i obudziwszy się, wybuchnęła gorzkim i żałosnym szlochem.


Opowiedziała sen przyjaciółkom. Też się popłakały."

J. Chmielewska

Komentarz został ukrytyrozwiń

cd. do milana: czujesz sie uciskany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do milana :
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article268747/Molestowana_seksualnie_Szefowie_tak_maja.html

To jest prawdziwy obraz zjawiska pt. "koltuństwo polskie" jeśli chodzi o prawa kobiet. Podałam to jako link z prasy na portal. Podaję Ci go dodatkowo, gdybyś przypadkiem to doniesienie pominął z braku czasu.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do autora:
Nie to miałem na myśli. Odczułem jakbyś ich dyskryminował.

W ogóle zauważyłem dziwne zjawisko. A pro po Żydów nazwano je antyantysemityzmem. Nie wiem jak tutaj, ale chodzi o to, że uciska się tych, którzy są przeciwni homoseksualizmowi. Uważają to za niedopuszczalne, a skoro jesteście tacy tolerancyjni, to dlaczego to robicie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2008 02:51

Wpadła mi "w oko" Wacia , więc słówko też do Niej ...

może pozwól Mu zrobić rachunek sumienia z Jego grzechów , tak jak Ty to robisz ...... Sama ze sobą, przed Bogiem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.