Facebook Google+ Twitter

Bajki, bajanie i bujanie

Bajka o pingwinach to opowieść o szczęśliwej rodzinie, w której wszyscy się kochają i czują bezpieczni. Wmawianie społeczeństwu, że tylko model heteroseksualny daje te możliwości, zostaje tu przełamany, odwrócony...

Czasy mamy coraz cięższe - widmo kryzysu, średni rząd, brak autostrad -
nasza frustracja powoduje, że czasem musimy znaleźć sobie temat zastępczy. O takie jak się okazuje nie jest wcale trudno. Polska, taki magazyn, postanowił napisać artykuł o "gejowskiej bajce", której widmo krąży nad Polandią jak stonki za czasów pewnej władzy.

Zadam kilka pytań, na które (ku nieszczęściu niektórych czytelników) odpowiem samodzielnie

Co to znaczy "bajka gejowska"?

Tego właściwie nikt nam nie wyjaśnił do tej pory. Postraszono nas, że w szkołach, podkreślmy - polskich szkołach - znajdzie się propagandowa książeczka, w której jeden pan będzie kochał drugiego pana i będą razem wychowywać dzieci. W prawicowym skrócie - dwóch gejów będzie indoktrynowało niewinne i nieświadome dziecko. Już dawno temu Melanie Klein udowodniła, że dzieci takie nieświadome wcale nie są, a co potwierdziły badania nad "gender" wielu rzeczy dziecko nie uczy się w domu, a nabywa w społeczeństwie. Ale po co ja to tłumaczę? Przecież dziecko wychowywane przez dwóch mężczyzn (a co dopiero gejów!) przyjmie ich punkt widzenia na świat. To ciekawe, w końcu prawie każdy homoseksualista wychował się w heteroseksualnej rodzinie. Czyli co? Silna matka, słaby ojciec? Błagam, znam tak "męskich" gejów, że niejeden heteryk by przeszedł na drugą stronę ulicy, żeby tylko uniknąć konfrontacji.

Bajki, jak pisał Propp, odzwierciedlają schematy społeczne (szczególnie opozycję i symbiozę władza - poddani), czasem ukazują archetypy, o których staramy się zapomnieć. Bajka, w której bohaterami jest dwóch panów z dzieckiem te archetypy przełamuje - to prawda. Jednak kłamstwem jest fraza - dzięki temu dzieci będą homoseksualne. Wiecie ile przeczytałem bajek, w których księżniczka odjeżdżała na białym koniu z blondwłosym junakiem w siną dal? Cóż, ci okropni heterycy nie przerobili mnie na swoją modłę. Tak więc nie ma bajek gejowskich, czy heteroseksualnych, za to są nasze o nich wyobrażenia, obawy i lęki.

W czym nam przeszkadza gej/lesbijka?

Patrząc na to od strony prawnej - w niczym. Są członkami społeczeństwa, podobnie jak każdy obywatel. Jednak z jakichś powodów gej/lesbijka zostają wykluczeni ze społeczeństwa. Bo są Inni. Inni są też Żydzi, Czarni, Niepełnosprawni. Stanowimy jeden front - ludzi wykluczonych ze względu na cechy, które posiadamy i które są nam przypisywane. Jest taka cecha z rodzaju urojonych, która decyduje o tym, że bajki takie jak ta omawiana przez media budzą kontrowersje - gejom przypisuje się pedofilię. Nie ukrywajmy tego - tak się mówi i myśli. A że pedofilem z założenia jest mężczyzna (męska końcówka już na to wskazuje), to dzieci wychowywane w takiej "rodzinie" będą "narażone" na... no właśnie - pedofilię. Promować pedofilii nie można, tak więc promować odmiennych form życia rodzinnego też. Z resztą co ja tu za bajki opowiadam, toż my nie jesteśmy rodziną. Rodzina to on i ona plus ono. Koniec kropka, definicje w ujęciu pewnej grupy mają to do siebie, że są szczelnie zamknięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Jadwigo,
Ja wiem, że dochodzi do takich rzeczy, ale przecież nie możemy generalizować. Nie możemy przechodząc ulicą myśleć o każdym "zboczeniec"

Nie czuje się uciskany, jeśli chodzi o co dzień. Ale jeśli przychodzi debata i zaznaczam swoje odmienne zdanie, to jestem zawsze atakowany. I to niesmacznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny dowód na tolerancję:

"Chodzi mi głównie o kwestie homoseksualne. Nie ma takiej możliwości, żeby w instytucjach podlegających urzędowi miasta występowały osoby propagujące tego typu zachowania. (wiceprezydent Opola Arkadiusz Karbowiak)

-Opolski ratusz nie toleruje inności?

To inność, która w przestrzeni publicznej nie powinna być tolerowana. Może być tolerowana w domu i tam każdy może robić, co chce. To oczywiście moja opinia."

"Władze Opola: Dewianci won!"
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,5971960,Wladze_Opola__Dewianci_won_.html

To potwierdza koniecznośc wydawania tego typu publikacji jak te o której mowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2008 12:50

łapki w dół z "-" nie wcisnęłam, bo staram się tego nie czynić ... to tytułem wyjaśnienia , bo widzę, że wyświetlają się minusy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst, gratulacje dla autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To "może nie koniecznie" wkradło się w cytat przez przypadek. Niestety nie umiem grać w brydża.
Tak samo nie podpisuję się pod tym, że musi zarabiać więcej ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"1.gaja162 - To niedługo może stać się regułą bo mężczyźni generalnie niewieścieją... To chyba wpływ ocieplenia klimatu i zbytniej aktywności kobiet.

Gaju! Świetny przykład samowykluczenia! Rewelacja - "zbytnia aktywność kobiet". A może po prostu jest tak, że kobiety w końcu są podobnie zaktywizowane jak mężczyźni? A co to jest zniewieścienie? Czemu nie napisałaś, że kobiety "mężnieją"? Jak łatwo można powiedzieć to samo, ale odwrócić optykę."

Nie uwierzę w równouprawnienie dopóki mężczyźni nie będą rodzić dzieci (pomijam jeden wyjątek...) a skoro to ja dalej muszę/chcę chodzić z wielkim brzuchem przed sobą to chciałabym żeby facet był facetem. Co przez to rozumiem? "Załatwia wszystko, poczynając od nabycia programu TV, a kończąc na budowie nowej willi nad morzem Śródziemnym, poprzez wypełnianie zeznań podatkowych." Za zniewieścienie nie uważam bynajmniej umiejętności okazywania uczuć i dbania o siebie.

"Prawdziwa i rzetelna podpora życiowa, to jest takie coś:
1 Piękny, czy nie piękny, ale nam się podoba.
2 My jemu również. Nawet nas kocha.
3 Zdrowy, nie kwęka, żreć może wszystko i nic mu nie szkodzi.
4 Smakuje mu nasza kuchnia, nawet jeśli ugotujemy beznadziejne świństwo.
5 Sam ugotuje bez oporu i nieźle.
6 Z przyjemnością zaciągnie nas do restauracji, żeby nam się rączki niepotrzebnie nie niszczyły.
7 Dostrzega nasze:
a) uczesanie
b) nową kieckę
c) stracone dwa kilogramy
d) kolor lakieru na paznokciach
e) sukcesy zawodowe
f) zmienione perfumy
g) ogólny urok
h) nastroje.

I WSZYSTKO WYDAJE MU SIĘ ZACHWYCAJĄCE.

8 Jeśli akurat wyglądamy jak ostatnia mazepa, twierdzi, że uwielbia naturalność, bijącą z nas w dniu dzisiejszym.
9 Zarabia więcej pieniędzy niż my.
10 Załatwia wszystko, poczynając od nabycia programu TV, a kończąc na budowie nowej willi nad morzem Śródziemnym, poprzez wypełnianie zeznań podatkowych.
11 Nie zwraca żadnej uwagi na inne kobiety.
12 Chętnie z nami tańczy i gra w brydża (no moze niekoniecznie ). Jedno i drugie potrafi.
13 Zapewnia nas optymistycznie, że wszystko będzie dobrze.
14 Możemy mu płakać w kamizelkę, ile chcąc. Nawet bez powodu i bez potrzeby.
15 Uwielbia z nami rozmawiać.
16 Nie popełnia przestępstw i nie musimy drżeć o jego wolność.
17 W łóżku jest doskonały.
18 Lubi dzieci, szczególnie własne.
19 Zazdroszczą nam go obłędnie wszystkie inne osoby obojętnej płci.
20 Nie przejawia żadnych zwyrodnień, ani zboczeń.
21 Pielęgnuje nas w chorobie lepiej, niż najczulsza matka.


Takie coś się jednej kobiecie kiedyś się przyśniło i obudziwszy się, wybuchnęła gorzkim i żałosnym szlochem.


Opowiedziała sen przyjaciółkom. Też się popłakały."

J. Chmielewska

Komentarz został ukrytyrozwiń

cd. do milana: czujesz sie uciskany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do milana :
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article268747/Molestowana_seksualnie_Szefowie_tak_maja.html

To jest prawdziwy obraz zjawiska pt. "koltuństwo polskie" jeśli chodzi o prawa kobiet. Podałam to jako link z prasy na portal. Podaję Ci go dodatkowo, gdybyś przypadkiem to doniesienie pominął z braku czasu.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do autora:
Nie to miałem na myśli. Odczułem jakbyś ich dyskryminował.

W ogóle zauważyłem dziwne zjawisko. A pro po Żydów nazwano je antyantysemityzmem. Nie wiem jak tutaj, ale chodzi o to, że uciska się tych, którzy są przeciwni homoseksualizmowi. Uważają to za niedopuszczalne, a skoro jesteście tacy tolerancyjni, to dlaczego to robicie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2008 02:51

Wpadła mi "w oko" Wacia , więc słówko też do Niej ...

może pozwól Mu zrobić rachunek sumienia z Jego grzechów , tak jak Ty to robisz ...... Sama ze sobą, przed Bogiem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.