Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2232 miejsce

Bajkową Kolejką na Dzień Dziecka w Legionowie

4 czerwca 2017 r. w niedzielę bawiliśmy na placu przy Arenie Legionowo, ul. Chrobrego 50 B. Tutaj odbywała się miejska impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka w Legionowie połączona z sześćdziesiątymi urodzinami Misia Uszatka.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiDzień Dziecka i urodziny Misia Uszatka
W programie: Bajkowa Kolejka ulicami miasta, prezentacje legionowskich przedszkoli dziecięcy pokaz baletowy Studio Tańca "Baletka", Jakub Kuroń - konkursy kulinarne dla dzieci, przedstawienie teatralne "MIŚ USZATEK", interaktywne show Pana Buźki, przedstawienie cyrkowe, koncert Stwora Głodomora. W strefie szkolno- przedszkolnej wiele stoisk reprezentujących różne instytucje edukacyjne. Pięknie i kolorowo.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiNa stoisku fundacji „Promień Słońca” i Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek w Legionowie
Fundacja „Promień Słońca” oraz Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Legionowie również przedstawiły swoją ofertę społeczności lokalnej. Placówka udostępniła swoją księgę pamiątkową i album opisujący osiągnięcia jej uczniów. Obrazy malowane przez uczniów Placówki na warsztatach współorganizowanych z fundacją, wyeksponowane na stoisku wzbudzały żywą uwagę. Część kolekcji została przekazana dyrektor Miejskiego Żłobka w Legionowie Barbarze Mierzejewskiej i tam zawiśnie na ścianach, aby cieszyć wzrok maluszków. W żłobku odbędzie się również licytacja lalki wykonanej w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Współpraca dla dobra dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pomiędzy tymi instytucjami trwa już kilka lat.
Kolorowe obrazy wykonane na warsztatach mozaiki artystycznej w Placówce oraz piękne lalki-przytulanki w strojach regionalnych z różnych stron świata wabiły do stoiska. Członkowie fundacji zapraszali do zabawy. Każdy mógł zdobyć wspaniałe fanty i wesprzeć działania fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Stoisko cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem mieszkańców. Dzieci odchodziły stąd z książkami , zabawkami, słodyczami, markierami, a dorośli wybierali najczęściej książki i kwiaty.
Koszulka i autografy reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn
Na scenie również mówiono również o fundacji „Promień Słońca”, a to z powodu koszulki z autografami narodowej drużyny  / Fot. Jerzy Jastrzębskisiatkarzy polskich i ich trenera. Koszulka została przekazana na rzecz fundacji „Promień Słońca” przez panią Krystynę Świniarską, która pozyskała podpisy na koszulce podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2014 – 12. edycji siatkarskiego turnieju, zorganizowana w dniach 16–18 sierpnia 2014 w hali Arena Kraków na 2 tygodnie przed słynnymi Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Fani drużyny siatkarzy szybko koszulkę zlicytowali.

To zasługa ludzi dobrej woli
-Na bogaty wystrój stoiska Placówki i Fundacji złożyły się dary wielu instytucji i osób.-mówił wiceprezes fundacji Promień  / Fot. Jerzy JastrzębskiSłońca Ireneusz Kłos- W imieniu Zarządu Fundacji dziękuje właścicielce Hurtowni taniych książek MC2 Kwadrat w Skrzeszewie pani Agacie Kisza, właścicielom GRANIT SP. Z O.O. Legionowo ul. Kwiatowa , oraz uczniom, rodzicom i nauczycielom z Placówki za wszystkie dary jakie przekazali na tę okazję. Dzięki nim możemy zbierać fundusze na realizację następnych projektów dla naszych podopiecznych podkreślił. Mieszkańcom Legionowa, którzy odwiedzili nasze stoisko serdeczne podziękowania. Zapraszamy na następne nasze kiermasze , wystawy i warsztaty twórcze -powiedział Ireneusz Kłos
Uroczystości związane z dniem dziecka były bogate w wydarzenia i zostaną przez wszystkie dzieci zapamiętane dzięki dobrej pogodzie, wspaniałej organizacji i bogatej ofercie.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.