Facebook Google+ Twitter

"Bajkowa mozaika" dla małych i dużych czytelników

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-24 09:28

"Bajkowa mozaika" to pięknie ilustrowana książka zawierająca bajki z różnych stron świata. Przy tworzeniu, jej autorzy inspirowali się motywami z kultury swojego kraju i osobistymi przeżyciami. O tym jak powstawała, uczestnikom II Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur 2012, opowiedziała pomysłodawczyni i współautorka książki - Anna Kaszubska.

 / Fot. Okładka książkiBajki towarzyszą nam przez całe życie. Najpierw słuchamy ich z ust swoich rodziców, później opowiadamy dzieciom i wnukom. "Bajkowa mozaika" składa się z dwunastu utworów tworzących oryginalną mozaikę. Każda z nich jest piękna, a ułożone obok siebie dają jeszcze wspanialszy obraz.

O tym jak powstawała i co w niej chciano przekazać, uczestnikom II Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur 2012, opowiedziała Anna Kaszubska i inni autorzy przybyli na spotkanie.

 / Fot. Ewa KrzysiakDo wspólnego tworzenia tego dzieła zaprosiła obcokrajowców mieszkających obecnie w Polsce - tych znanych z pierwszych stron gazet i tych mniej rozpoznawalnych. Wszystkie osoby bardzo chętnie wzięły udział w tym projekcie.

Wybierając ich, Anna Kaszubska chciała pokazać czytelnikom, że wszystkie bajki, które znalazły się w zbiorze, mają taką samą wartość, tak samo przekazują marzenia, bez względu na to skąd pochodzi autor. Dzięki tej inicjatywie możemy przeczytać historie, które opowiedzieli: Halina Mlynkova, Marina Hulia, Michał Piróg, Conrado Moreno, Dang Thu Huong, Dziani Szmidt, Evgen Malinovskiy, Giorgi Maglakelidze, Ozgur Soner, Raad Al-Hamdani, Weronika Marczuk. Natomiast przepiękne ilustracje wykonała Katia Sokołowa-Zyzak.

Zobacz pokaz mody projektantki Hanny Bieńkowskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.