Facebook Google+ Twitter

„Bajkowe popołudnie” z prezydentem Torunia

W ramach społecznego projektu „Bajkowe popołudnie” w toruńskim Przedszkolu Miejskim nr 1 odbyło się spotkanie dzieci z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Ponad 70 dzieci wysłuchało wczoraj bajki o żółwiu Franklinie oraz otrzymało upominki.

Studentki pedagogiki UMK, inicjatorki spotkania. Od lewej: Katarzyna Chojnacka, Agnieszka Antkiewicz, Dyrektor Przedszkola nr 1 Anna Blum, nauczyciel przedszkola Monika Milewska, Agnieszka Bielak, Agnieszka Baczyńska, Ewelina Chmielewska / Fot. Łukasz KołtackiTo nie pierwsze wspólne czytanie bajek z udziałem prezydenta Torunia. 16 stycznia ponownie stał się narratorem, wspieranym przez aktora Teatru im. Wilama Horzycy Grzegorza Wosia, który odegrał rolę żółwia. Spotkanie miało na celu uświadomienie rodzicom i dzieciom, jak ważne jest czytanie książek przez przynajmniej 20 minut dziennie. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy książka przeżywa swój kryzys, a powszechność telewizji czy płyt CD jest źródłem zaburzeń w rozwoju emocjonalnym jak i utrzymaniu prawidłowych więzi pomiędzy dziećmi a opiekunami.

„Bajkowe popołudnie” to społeczny projekt zainicjowany przez studentki drugiego roku pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Agnieszkę Antkiewicz, Ewelinę Chmielewską, Agnieszkę Baczyńską, Agnieszkę Bielak i Katarzynę Chojnacką. Inicjatywa nawiązuje do powszechnie znanej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Michał Zaleski, prezydent miasta Torunia (pierwszy od prawej) / Fot. Łukasz KołtackiDzieci otrzymały drobne upominki od władz miasta / Fot. Łukasz KołtackiZgromadzeni na spotkaniu rodzice dowiedzieli się, że wspólne czytanie kształci umysł dziecka, poszerza wiedzę i pobudza wyobraźnię. Ponadto najmłodsi mieli okazję poznać, co jest dobre, a co złe i czym przejawia się sprawiedliwość czy uczciwość. Dorośli z kolei zostali przekonani, że wspólne i regularne czytanie z dzieckiem wspomaga jego rozwój intelektualny i jest inwestycją w jego przyszłość.

Przedszkole Miejskie nr 1 w Toruniu znajduje się na „liście czytających przedszkoli” jako jedno z ponad 70 w województwie kujawsko-pomorskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wxgcxbnwrpf
  • wxgcxbnwrpf
  • 23.02.2011 12:53

ehhLgQ <a href="http://eklwlvfawuqk.com/">eklwlvfawuqk</a>, [url=http://lknuubsqvgqr.com/]lknuubsqvgqr[/url], [link=http://vphewzvuflad.com/]vphewzvuflad[/link], http://odzzmplnxkih.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.