Facebook Google+ Twitter

Bajkowy Świat - Zabrze

Oczekując na nadejście świąt Bożego Narodzenia udajemy się na jarmarki świąteczne, które organizowane są niemalże w każdym mieście. Ich klimat powoduje, że przenosimy się w bajkowy świat.

 / Fot. Ryszard BudniakJarmark Swiąteczny na dziedzińcu MDK nr 2 w Zabrzu / Fot. Ryszard BudniakPięciolecie doczekał się zabrzański Jarmark, który został zorganizowany na terenie
placu Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 . Dyrektorem placówki jest Jolanta Skorupa, która wraz z Wiolą Muzykant ( choreograf w MDK ) pozazdrościły Krakowowi i postanowiły przenieść tradycję, i aurę tamtejszych świątecznych jarmarków do swojego miasta – na plac MDK. Do współpracy zaprosiły Pastora Parafii Ewangelickiej, która sąsiaduję z placówką i wspólnie od pięciu lat tworzą „magie świąteczną” organizując jarmark .

W okresie przedświątecznym dziedziniec MDK zamienia się w bajkowy świat, pełen kolorowych światełek, choinek, kramów na których można zaopatrzyć się od lukrowanych pierników po świąteczne bibeloty. Na świątecznych przystrojonych straganach sprzedawcy oferują swoje wyroby rzemieślnicze a mieszkańcy mogą delektować swoje podniebienia częstując się grzanym winem, regionalnymi specjałami oraz bożonarodzeniowymi wypiekami.

Poza kramami, Jarmarkowi towarzyszą wszelkie występy artystyczne oraz wychowanków MDK między innymi :
Chór Tarantela, artyści Pracowni Tanecznej, uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Duet Majerowska.

Dla dyrekcji i pracowników MDK nr 2 w Zabrzu należą się gromkie brawa, że swoim zaangażowaniem tworzą dla mieszkańców ten cudowny świąteczny klimat a okres jarmarczny można nazwać „święto dla wszystkich zmysłów”


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.