Facebook Google+ Twitter

Bajkowy Szczecin

Po wczorajszych popołudniowych opadach śniegu i minimalnym wzroście temperatury, dzisiejsza mroźna noc zamieniła szczeciński krajobraz w bajkowy, obsypując drzewa i krzewy szadzią.

Bajkowy krajobraz / Fot. Elżbieta SadowskaGdyby aura zafundowała nam taki bajkowy krajobraz na także święta, warto byłoby wstać od zastawionego stołu, nie tylko aby pójść na mszę do kościoła, ale także na przyjemny spacer. Nie wiem czy szczecinianie zaganiani zakupami na święta (przecież to ostatnia niedziela handlowa), zwracali uwagę na piękno zimowego krajobrazu.

Krajobraz z okna / Fot. Elżbieta SadowskaPatrząc na wielkość zakupów w sklepach i hipermarketach, można by dojść do wniosku, że większość z nas urządza święta dla całej bliższej i dalszej rodziny. Aż nie chce się wierzyć, że większość z nas wcale nie planuje spraszania całej rodziny i te zakupy robi na swoje potrzeby. Albo rzeczywiście zjadamy w święta kilogramy potraw, albo po świętach lądują w koszach na śmieci, stanowiąc pożywienie dla kotów i ptactwa.

Cóż, tradycja jest silniejsza niż zdrowy rozsądek, ale nie zapominajmy chociaż o wyjściu w święta na spacer, być może rzeczywiście pogoda dopisze a jeżeli jeszcze zafunduje nam szadź będziemy mogli czuć się jak w świątecznej bajce.
Czego wam i sobie życzę!
Bajkowy krajobraz / Fot. Elżbieta Sadowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Według nie sprawdzonych danych, zjadamy w święta dziennie 2 kilogramy potraw na osobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.