Facebook Google+ Twitter

Bakteria przyczyną otyłości? Tak twierdzą amerykańscy naukowcy

Dlaczego ludzie tyją? Zwykle ze złej diety, braku ruchu, nadmiaru tłuszczu i słodyczy oraz obżarstwa. Takie dotychczas panowały opinie na ten temat. Lekarze zaobserwowali jednak, że są tacy, którzy jedzą dużo a nie tyją. Są też i tacy, którzy nieźle przybierają na wadze, choć "rzadko zaglądają do lodówki". Dlaczego tak się dzieje?

 / Fot. James Heilman, MD /Public domainWedług naukowców może to być wina pewnej wrednej bakterii. Każdy z nas ma w żołądku i jelitach miliony bakterii, tzw. dobrych i złych. Pierwsze pomagają w trawieniu, utrzymują jelita i organizm w zdrowiu, a także - jak twierdzą lekarze - zapobiegają nowotworom. Czasem też działają wbrew naszym oczekiwaniom.

Według naukowców z uniwersytetu Północnej Karoliny w USA, niektóre bakterie bytujące w naszych jelitach, ponoszą odpowiedzialność za "gromadzenie tłuszczu w organizmie" człowieka - czytamy w serwisie Dziennik.pl.

Amerykańscy uczeni dowiedli ten fakt, w ciekawy sposób. Przeprowadzili proste badania, na... popularnych akwariowych pręgowanych rybkach, danio rerio.

Karmili rybki "cząsteczkami tłuszczu oznaczonymi fluorescencyjnymi markerami". Robili tak po to, aby dokładnie prześledzić drogę tych drobinek tłuszczowych, w organizmach danio pręgowanych. Było to proste i celne badanie, gdyż młode osobniki rybek są przezroczyste. W dokładnych obserwacjach stwierdzono, że tłuszcz odkładał się we wnętrznościach rybek, ale nie u wszystkich. W ocenie badaczy odkładał się u tych, które miały we wnętrzu te same bakterie, co u ludzi.

Na pytanie, jak ratować się przed zgubnym dla ludzi, działaniem tych bakterii tycia -amerykańscy naukowcy mają prostą odpowiedź i dobrą radę. Wystarczy - drogie panie i drodzy panowie - przejść na "niskotłuszczową dietę, wspomaganą probiotykami", na przykład jogurtem, żeby pozbyć się "tłuszczolubnych mikrobów z jelit" - radzą badacze.

I dla ścisłości warto podać, iż od 2013 roku, w barach Nowego Jorku wejdzie w życie zakaz sprzedaży słodkich napojów supersize. One też - niczym bakterie "tłuszczolubne", mają być dla jednych "słodkolubne", a dla innych stają się bardzo "tłuszczolubne". W Ameryce - według mediów - walka z otyłością Amerykanów zaczęła właśnie przybierać na sile.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Też mam podobne zdanie na temat amerykańskich naukowców i wyników ich badań.Dla mnie nie są wiarygodni. Być może badania zostały im zlecone przez jakiś koncern farmaceutyczny, który jak pan Grzegorz słusznie zauważył, może szykuje już "lekarstwo" na tę przypadłość. To przecież powszechna praktyka stosowana ostatnio przez firmy wprowadzające na rynek swoje produkty.Tak Monsanto wprowadza swoją trującą żywność. Rzetelność tych badań pozostawia wiele do życzenia, gdy zleceniodawca płaci i wymaga. W temacie otyłości Amerykanów, należy też dodać, że większość produktów na ich rynku, to produkty modyfikowane genetycznie, szkodliwe dla zdrowia. Dość częste jedzenie fast foodów czy produktów częściowo przetworzonych chemicznie jest dopełnieniem całości. Do tego chemia w postaci dodatków jak aspartam powszechny w napojach, gumach do żucia, słodyczach i wielu innych, glutaminian sodu i wszelkiej maści konserwanty z literką E. U nas jest tez tego dość sporo, ale na rynku amerykańskim funkcjonuje dużo dłużej niż u nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz odkryli bakterię, a potem zaczną sprzedawać na nią lekarstwo i amerykanie zamiast zmienić dietę będą dorzucać sobie do niej "lek na grubość". Jeszcze powinni wynaleźć tabletki, które zastępują ruch i ćwiczenia fizyczne - wtedy będzie komplet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rds
  • rds
  • 16.09.2012 08:41

Wszystko fajnie tylko że to pół-prawda. Są ludzie na diecie beztłuszczowej którzy tyją straszenie, są też zwierzęta roślinożerne które tyją. Nie twierdzę że tych bakterii nie ma ale one mogą być skutkiem określonego modelu żywienia a nie pierwotną przyczyna otyłości. Zresztą czego ci amerykańscy naukowcy nie odkryli, ile cudownych leków na raka, a ile razy zapowiadali że już już za chwileczkę wynajdą lek na jakże banalną łysinę, albo na bielactwo. I nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.