Facebook Google+ Twitter

"Bal Absolwentów" - kryminał, jakiego jeszcze nie czytaliście

Kryminał, jakiego jeszcze na polskim rynku nie było. Zakończenie, którego nikt się nie spodziewa. Akcja osadzona w Cambridge, miejscu skupiającym intelektualną elitę. Młody psycholog, którego decyzje zmienią życie grupy studentów.

Ofiary – najpiękniejsze studentki. Motyw nieznany. Czy Rzeźnikowi z Cambridge będzie mógł uśmiechnąć się zwycięsko? / Fot. Sara SerafinAkcja książki rozpoczyna się od makabrycznego morderstwa popełnionego podczas balu absolwentów. Młoda dziewczyna zostaje w okrutny sposób zamordowana, a przy jej zwłokach policja znajduje dwójkę studentów. Prawda jednak jest schowana w przeszłości, którą stopniowo poznajemy. Autorka bardzo sprawnie żongluje retrospekcją, co potęguje w czytelniku chęć pójścia dalej, w głąb psychiki bohaterów. Rut Newman nie ulega jednak pokusie, by staranie odsłonić wszystko czytelnikowi. Pozostawia mu sporo miejsca na to, by sam mógł spróbować zabawić się w detektywa i poskładać wszystkie fakty. Tych jednak nie sposób wyłowić w stu procentach czytając książkę jeden raz.

Kolejna śmierć młodej dziewczyny to pożywka dla lokalnych mediów, które piszą o Rzeźniku z Cambridge. Hermetyczne środowisko studentów zwiera szyki, by w ten sposób sprostać otaczającej ich rzeczywistości. Liczą, że dzięki takiej postawie uda im się przechytrzyć mordercę. Jednak prowadzący śledztwo Weathers coraz bardziej dochodzi do przekonania, że zabójcą jest jeden ze studentów.

Tymczasem dziewczyna, którą znaleziono przy ciele zamordowanej studentki z objawami katatonii, trafia do szpitala psychiatrycznego pod skrzydła doktora Denisona. Ten młody psychiatra musi dotrzeć do świadomości dziewczyny, która być może widziała mordercę. Opinia, jaką postawi Denison, zmieni życie kilkunastu studentów. Czy jest ona właściwa? A może psychiatra sam został wplątany w oś zła? Czy znajdzie w sobie na tyle odwagi, by ją przełamać? A może kariera, którą zrobił dzięki Rzeźnikowi z Cambridge, okaże się ważniejsza niż ludzkie życie?

Wartka akcja, zmieniające się tropy, fałszywe ślady to z pewnością atuty tej książki. Smaczku całej opowieści dodaje fakt, że autorka sama niedawno skończyła Cambridge, dzięki czemu niektóre wydarzenia czy opisy miejsc stają się jeszcze bardziej realistyczne.

Najlepsze autorka zostawia na koniec. Zakończenie, którego nikt się nie spodziewał. Po jego przeczytaniu czytelnik czuje się oszukany. Wszystkie jego przypuszczenia okazują się błędne i odkrywa, że sam był elementem gry Rzeźnika z Cambridge.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

6y6y
  • 6y6y
  • 08.08.2011 11:24

Do MK

cytat z tekstu :

Rut Newman nie ulega jednak pokusie, by staranie odsłonić wszystko czytelnikowi. Pozostawia mu sporo miejsca na to, by sam mógł spróbować zabawić się w detektywa i poskładać wszystkie fakty. Tych jednak nie sposób wyłowić w stu procentach czytając książkę jeden raz.

Jeżeli z takim zrozumieniem czytasz ksiazki to gratuluję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MK
  • MK
  • 26.05.2011 16:23

No super, ale kto jest autorką tej książki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.