Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13933 miejsce

Bal charytatywny na rzecz oddziału dziecięcego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu

19 lutego w Katowicach odbył się bal charytatywny na rzecz oddziału dziecięcego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu im. prof. Stanisława Szyszko, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Goście balu charytatywnego / Fot. Ryszard BudniakHistoria jakich tysiące. Na oddział szpitala trafiło dziecko, siedmioletni chłopak o imieniu Iwo. Stan jego był poważny, lecz trafne rozpoznanie przez lekarzy, przyczyny choroby pozwoliło na szybki jego powrót do zdrowia. Po kilku dniach został wypisany ze szpitala. Kilka dni wystarczyło Karolinie Rybickiej, matce siedmiolatka, aby zauważyć w jakim strasznym stanie technicznym, jest oddział szpitalny, na którym leżą mali podopieczni.

Brakuje dosłownie wszystkiego, począwszy od podstawowych rzeczy takich jak: pościel, krzesła, stojaki pod kroplówki i wiele, wiele innych. Postanowiła pomóc szpitalowi. Ze względu na naszą przelotną znajomość o pomoc w nagłośnieniu w mediach zwróciła się do mnie. udało nam się zorganizować "bal z nutką nadziei", który miał na celu poruszyć do głębi ludzkie serca.

Do akcji włączyli się aktorzy Teatru Nowego z Zabrza, występując na balu całkowicie Ola Stryj / Fot. Ryszard Budniakcharytatywnie oraz Marzena Mikuła-Drabek, która jest kierownikiem muzycznym w teatrze. Aktorka i prowadząca bal - Renata Spinek, trafiła głęboko w serca uczestników przeprowadzając aukcję, z której dochód przeznaczony będzie na zakup stojaków pod kroplówki.

Aktorka Teatru Nowego w Zabrzu Dorota Rusek / Fot. Ryszard BudniakPozostali występujący aktorzy to : Dorota Rusek, Joanna Romaniak, Andrzej Kroczyński, Mariusz Wojtas.

Wieczór uświetnili również słuchacze Policealnego Studium Zawodowego Barbara Pawlicha, Paweł Schlinger tańcem breakdence oraz akordeoniści: Paweł i Grzegorz Jurczyk. Swoje piosenki zaśpiewała Aleksandra, córka znanego aktora Zbigniewa Stryja, grającego między innymi w serialu "Na Wspólnej ". Były również klimaty romskie. Wystąpiła ze swoją piosenką znana romska poetka [b]Izolda Kwiek.

Goście balu / Fot. Ryszard BudniakWśród gości, znaleźli się przedstawiciele instytucji, które wsparły akcję pomocy szpitalowi: Górnośląskiej Centrali Zaopatrzenia Medycznego Zarysu-Zabrze, Górnośląskiej Spółki Gazownictwa z Zabrza, Cymerman Konsorcjum Meblowego z Zabrza, Firmy Meblowej Magda[/b]. Podziękowania trafiły też na ręce: Anety Gil, kierownika ds. marketingu Ikei w Katowicach, [b]Gabrieli Pudlo-Chojnackiej - prezesa sp. z. o.o - POCH, Carent
s.c. Janusz Siemek, Henryka Staszczyna, Dariusza Białonia. Dzięki Firmie Nemiroff Sp.z o.o Zabrze goście zostali powitani drinkami.

Oprawą muzyczną zajęła się grupa-program, również prowadzący częściowo grali charytatywnie.

Restauracja Pod Wawrzynem- Zabrze / Fot. Piotr ŻyłaSzczególne podziękowania należą się właścicielce zabrzańskiej restauracji Pod Wawrzynem Aleksandrze Halembie, która wsparła organizatorów.

Była to pierwsza tego typu akcja na rzecz tego szpitala. Mamy nadzieję, że zarazimy Państwa naszym entuzjazmem i zostaniecie ambasadorami akcji w kolejnych projektach na rzecz tej instytucji. Gościem specjalnym był lekarz naczelny szpitala dr n. med. Jacek Karpe.Zobacz też youtube


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

maria miszczak
  • maria miszczak
  • 03.03.2011 09:05

Wielki szacunek za tak ogromne zaangażowanie i pomoc dzieciom z tego szpitala. To przykre ,że musimy uciekać się do takich metod , aby dzieciaczki mogły dochodzić do zdrowia w godziwych warunkach. Gdzie pieniądze ze składek , które płacimy latami? Tym większy szacunek dla organizatorki - Jolanty Budniak, która zawsze i wszędzie pragnie pomagać tym najbardziej potrzebującym. Najczęściej zapominając o swoich własnych potrzebach. Pani Jolu brawo, brawo i jeszcze raz brawo. NFZ - mam nadzieję ,że zaczerwieni się po uszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Redaktorze Adamie Podgórski, widzę, że mnie znasz. Faktycznie , jeśli czegoś się podejmję
wkładam w to dużo serca i zaangażowania, ale matka dziecka również była mocno zaangazowana.
Podziękowania były z jej strony na balu, kiedy dziękowała wszystkim sposnorom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Główną, i można powiedzieć jedyną, organizatorką balu, która rzeczywiście wszystko zalatwiala i wszystkiego do końca dopilnowala, byla Jolanta Budniak. I jej się należą podziekowania. Ale nie wiem, czy ktos je zlozył. Nawet mama chorego dziecka. Raczej, jak znam życie i ludzką wdzięczność, wątpię!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wnoszę z ostatniej fotografii, impreza odbyła się w restauracji "Pod Wawrzynem" w moich rodzinnych Mikulczycach. Świetna inicjatywa. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 01.03.2011 22:25

Tylko dlaczego w dziale ZDROWIE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 01.03.2011 22:24

Wszyscy się świetnie bawili z pożytkiem dla małych pacjentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.