Facebook Google+ Twitter

Bal w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pułtusku

Skończył się okres balów karnawałowych, spotkań przesyconych muzyką i tańcami. Przed nami okres postu. Okres nakierowany na wyciszenie wewnętrzne, poznawanie samego siebie, poszukiwanie swojego ja.

Z tą świadomością uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek przy ul Jagiellońskiej w Wspaniała muzyka i piękne dekoracje to podstawa dobrego balu. / Fot. Jerzy JastrzębskiLegionowie, 8 marca 2011r. udali się do Pułtuska. Serca wyjeżdżających przepełnione były radością z okazji spotkania swoich kolegów, koleżanek z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Anny Karłowicz. Wspólne zabawy, bale to tradycja.

Gości powitała przepięknie udekorowana sala i z daleka dobiegająca rytmiczna muzyka w wykonaniu zespołu "Factor". Olbrzymia sala balowa zapełniona była po brzegi tańczącymi parami. W tym roku zawitali na bal goście z Domu Pomocy Społecznej w Obrytem i ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.

Zabawę uatrakcyjniły gry i zabawy. Wybór króla i królowej balu to punkt kulminacyjny. Na Krystian i Karolina z Legionowa po wyborze na królową i króla balu / Fot. Jerzy Jastrzębski parkiecie zwyciężyła para z Legionowa: Krystian i Karolina. To im przypadły w tym roku szczerozłote korony.

W międzyczasie można było zjeść przepyszne ciastka, pączki, słodycze i wspaniały obiad. Stoły zastawione po Skecze i piosenki .Wszystko aby goście świetnie się bawili. / Fot. Jerzy Jastrzębskistaropolsku uginały się od potraw. Nic więc dziwnego, że wszyscy tańczyli, bawili się i byli we wspaniałych nastrojach.

"Dziękuję Wam, drodzy goście za przybycie" -z uśmiechem na ustach, dyrektor SOSW im Anny Karłowicz Aldona Iniarska, zwróciła się do uczestników balu. "Wspólne chwile z wami to prawdziwe szczęście. Szkoda, że czas tak szybko mija. Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych za udział w naszym balu. Pocieszeniem dla nas jest to, że niedługo spotkamy się ponownie. Życzę wszystkim wspaniałych Świąt Wielkanocnych. Proszę przyjąć od nas upominki, które będą wam przypominały ten czas tu spędzony razem."

"Jesteśmy wdzięczni za serdeczne przyjęcie,chwile pełne wzruszeń" – pożegnała gospodarzy wicedyrektor PZSiPS w Legionowie Iwona Osypowicz. "Zawsze u was bawimy się cudownie. Jesteśmy zachwyceni wspaniałą organizacją. Dziękujemy bardzo Fundacji Promień Słońca, współorganizatorowi wyjazdu. Dziękuję i do zobaczenia."

Goście długimi oklaskami wyrazili swą wdzięczność dla gospodarzy. Oprócz oklasków organizatorzy otrzymali w darze wyjątkowy prezent. Obraz namalowany na tą szczególną okazję przez znanego malarza, współpracującego ze szkołą legionowską, Marka Kraussa.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek w Legionowie, Edyta Woźniak-Ryży Wszyscy uczestnicy wspaniale bawią się / Fot. Jerzy Jastrzębski podkreśla wychowawczą i edukacyjną stronę wyjazdów i wspólnych zabaw. Samorząd uczniowski opracował kryteria doboru uczestników na bal. Wyniki w nauce, zachowanie i działalność na rzecz społeczności szkolnej to podstawowe wymagania,
od których zależał udział w balu. Każdy uczestnik starał się,wykorzystać tę nagrodę, jak najlepiej. Udział w tego typu imprezach przynosi jeszcze wiele innych korzyści dla jego uczestników. Uczy, jak się dobrze bawić, jak należy się zachowywać. Ponadto ma walory terapeutyczne pozwala na przełamywanie barier wewnętrznych, strachu, onieśmielenia przed innymi. Jest to dobra okazja do nauki samodzielności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.