Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz do studentów UŚ: Rząd rozmontowuje system emerytalny

„Demontażem sytemu emerytalnego’’ oraz gorszym rozwiązaniem nazwał Leszek Balcerowicz na spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Śląskiego rządowe propozycje zmian w OFE.

Balcerowicz na UŚ / Fot. Kamil Pawłowski9 marca, na zaproszenie kół naukowych Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim odbyło się spotkanie Leszka Balcerowicza ze studentami pod hasłem "Od czego zależy rozwój kraju’’.

Spotkanie miało dwie odsłony. W pierwszej części profesor Balcerowicz wygłosił ponad półgodzinny wykład na wspomniany wyżej temat, w którym przedstawił krótko recepty na dobry rozwój kraju. Według Balcerowicza wpływ na to mają takie czynniki, jak zmniejszenie
udziału państwa w gospodarce, obniżenie zbyt rozdętych wydatków socjalnych.

Profesor po raz kolejny powtórzył zarzuty, że rząd rozmontowuje system emerytalny i wybiera gorsze rozwiązanie. Balcerowicz zaznaczył, że nie może być tak, że rząd próbując likwidować
jeden problem generuje kolejny. Jego zdaniem obecne propozycje przyczynią się bowiem do zmniejszenia długu jawnego, ale zwiększy tak zwany dług ukryty.

Całe spotkanie trwało godzinę. Na koniec profesor otrzymał od organizatorów kwiaty oraz firmową koszulkę Wydziału Nauk Społecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 09.03.2011 16:46

Może tym razem Balcerowicz nie musi odejść?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.