Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz lub Belka w Międzynarodowym Funduszu Walutowym?

Wśród 10 ekonomistów rozważanych jako ewentualni następcy szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Dominique'a Strauss-Kahna, pojawiły się też polskie nazwiska: Leszek Balcerowicz oraz prezes NBP, prof. Marek Belka. Media spekulują, czy mają szansę zastąpić Strauss-Kahna, oskarżonego o gwałt na pokojówce.

 / Fot. PAP/EPA„The Wall Street Journal” pisze, że Marek Belka byłby bardzo dobrym kandydatem, bo doświadczonym. Pracował już w Międzynarodowym Funduszu Walutowym jako dyrektor Departamentu Europejskiego. Problemem jest jednak fakt, że Belka od roku jest szefem Narodowego Banku Polskiego, a jego kadencja ma trwać 6 lat - podaje TVP info

Za kandydaturą Leszka Balcerowicza przemawia fakt, iż był ministrem finansów w trzech rządach a także prezesem.

USA. Szef MFW zatrzymany pod zarzutem próby gwałtu

Poza Polakami, wspomina się jeszcze o byłym premierze Wielkiej Brytanii Gordonie Brownie i Włochu Mario Draghim kandydacie na szefa Europejskiego Banku Centralnego.

Seksulana słabość Strauss-Kahna była tajemnicą poliszynela

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

patriot
 • patriot
 • 23.05.2011 18:22

Mam wrażenie ale nie musi tak być że Balcerowicz ma 3ech podobnych i nie wiadomo czasami w tym kraju kto jest kim tym bardziej że USA ma polski Sejm i wprowadze się ustawy przez satelite TV w Polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof.
 • Krzysztof.
 • 18.05.2011 10:50

Balcerowicz ma sporo zasług, tylko nie dla nas. To on przecież wprowadził plan rozdania naszych fabryk zachodnim przedsiębiorcom i to on zafundował nam drastyczny plan "uzdrowienia gospodarki" pomysłu MFW. W Polsce żadnej gospodarki nie trzeba było w ogóle uzdrawiać, bo jak komuna oddała władzę, to mieliśmy dobrze działającą. Można było spokojnie część firm sprywatyzować najpierw przekształcając w spółki i mielibyśmy normalne społeczeństwo, a nie podział na nędzarzy i bogaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 17.05.2011 21:00

A za jakie zasługi któryś z nich? Chyba że długi uznamy za sukces. Jeżeli już, to prezesem tej organizacji powinien zostać jakiś Chińczyk! Może wreszcie więcej porządku byłoby w światowych finansach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł krótki i treściwy, jak najbardziej na czasie. Uważam,że warto wspomnieć np o "zasługach" pana Balcerowicza dla Polski w roku 97, kiedy to wpadł na pomysł "schładzania gospodarki", co pociągnęło za sobą zwiekszenie sie poziomu bezrobocia i spadek PKB. Później było już tylko gorzej, aż do roku 2005-kiedy pojawiły się masowe wyjazdy Polaków do pracy w UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
 • kaziu
 • 17.05.2011 17:55

Koziołek Matołek Dzisiaj 15:58

ależ mądrze gadasz.

co ja mówię, genialnie gadasz

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.05.2011 17:41

ekchonomista Dzisiaj 10:29

CZEMUŚ TAKI GŁUPI?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.05.2011 17:40

Kwaśniewski chciał zostać Sekretarzem Generalnym ONZ. Za Buscha. Zbliżała się zmiana więc Kwach liczył. Pijak nie pijak ale liczyć mógł. Jako dupowślizg wysłał nawet polskie wojsko do Iraku. I co? Szlifuje bruki w Warszawie.
Teraz ci dwaj Belka i Balcerowicz (BB).
Nie róbta se jaj chłopaki.
BB są dość dobre ale nad Wisłą, mogą kit wciskać. Nie w Nowym Jorku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koziołek Matołek
 • Koziołek Matołek
 • 17.05.2011 15:58

DIALOGI

kurcze Felek ile jeden facet pod rożnymi postaciami może nagadać? W Pacanowie twierdza, że to choroba psychiczna. Ale z drugiej strony sam człowiek sam do siebie gada, to i o szacunek łatwiej, kurtuazję, wyrozumiałość itp. Zresztą, jak w lustereczko patrze, to dobrze widzę, że drugiej takiej kochanej mordy - nie znam. Mówię szczerze.

Tak więc levy, kris, realista, ekonomista, my_naród najlepszym sa (jest) potwierdzeniem, że najsympatyczniejsze są dialogi samego ze sobą. Wszak w jedności siła! Tylko kto to wiedział, że JEDNOŚĆ i JEDNO to JEDNO I TO SAMO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
realista
 • realista
 • 17.05.2011 11:08

Tak, tak zostaną wybrani na szefa MFW tak jak Sikorski na sekretarza NATO, Cimoszewicz na przewodniczącego Rady Europy, a Kwachu ONZ. Po co media wypuszczają takie bzdury?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ekchonomista
 • ekchonomista
 • 17.05.2011 10:29

dajcie naszego Jarusia, on najlepiej zna się na ekonomi a i przystojny jest....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.