Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz o reformie emerytalnej: Zabrano Polakom oszczędności

Zdaniem Leszka Balcerowicza poza obietnicami w ZUS-ie nie ma żadnych pieniędzy. Zdaniem byłego wicepremiera reforma emerytalna jest elementem niszczenia drugiego filaru.

 / Fot. Jacek 767 / Domena publiczna (http://en.wikipedia.org/wiki/en:public_domain)"(...) wbrew temu, co mówią politycy trzech partii - w ZUS-ie nie ma żadnych pieniędzy. W ZUS-ie są tylko obietnice, których sfinansowanie będzie zależało od przyszłych podatków" - powiedział w Radiu ZET Leszek Balcerowicz.

Zdaniem byłego szefa NBP doszło do zniszczenia oszczędności emerytalnych. Według Balcerowicza jest już po pierwszym etapie, w wyniku którego zabrano obywatelom 50 proc. oszczędności. "Do tego posunął się tylko Orban na Węgrzech" - mówił były wicepremier.

Balcerowicz posuwa się dalej w swojej ocenie koalicji rządzącej. Według niego sposób w jaki można zadeklarować pozostanie w OFE został wybrany celowo. "Wiemy z badań psychologicznych, że jeżeli ludzie mają napisać jakieś podanie, to nawet jeśli chodzi o rzecz ważną - większość osób go nie napisze. Dlatego tak to zostało zorganizowane przez PO i PSL" - mówił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Balcerowicz musi odejść - do więzienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że ten facet ma tupet i jest na wskroś bezczelny, wszyscy wiedzą... Ale właśnie! Czy wszyscy? Jak widać ma jednak sporo klakierów i funkcjonuje na takim poziomie, że miliony pomarzyć tylko mogą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam plan Balcerowicza . 5 lat zaciskania pasa a potem Kanada . Posprzeczałam się wówczas z Mamy sąsiadką która mówiła że Balcerowicz gada bzdury . Po latach upadania gospodarki[ za komuny] nie ma mowy abyśmy przez 5 lat odbili się od dna . Wizja Balcerowicza i szybki wzrost gospodarczy legły w gruzach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Balcerowicz musiał stracić olbrzymie pieniądze z apanaży od OFE,dlatego tak rozpaczliwie broni (swoich,nieswoich)pieniędzy już poza jego zasięgiem.Normalny ekspert wydaje swoją opinię,broni jej albo się wycofuje,tutaj mamy nieustanną,chorobliwą nagonkę na Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.