Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz: Skupmy się na swoim, a nie na światowym kryzysie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-09 15:15

Polska powinna skoncentrować się na modernizacji swojej gospodarki, bez oglądania się na problemy związane ze światowym kryzysem gospodarczym. Taki pogląd wyraził Leszek Balcerowicz, który był gościem debaty "Europa wobec kryzysu", zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zdaniem ekonomisty, recesja w krajach rozwiniętych może się jeszcze pogłębić, choć nastąpi to w w ciągu kilku kwartałów. Balcerowicz uważa, że dla polskiej gospodarki bardzo ważne będzie tempo w jakim kraje Unii i Stany Zjednoczone uporają się ze swoimi problemami finansowymi.

Były prezes Narodowego Banku Polskiego ocenia, że polskie władze nie powinny czekać, aż kryzys samoczynnie minie, lecz kontynuować reformy usprawniające naszą gospodarkę. A są to - jak przekonuje Balcerowicz - prywatyzacja, obniżanie podatków, ograniczanie wydatków budżetowych, usuwanie przepisów utrudniających rozwój przedsiębiorczości.

Profesor Leszek Balcerowicz był gościem debaty "Europa wobec kryzysu", zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie. Odbyła się w ramach XVI Spotkań Europejskich, współorganizowanych przez Fundację imienia Roberta Schumana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.