Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz stworzy "odkłamywacz emerytalny"

Zdaniem Leszka Balcerowicza, reforma emerytalna bardzo zaszkodzi Polakom. Ekonomista zamierza stworzyć "odkłamywacz emerytalny" - stronę internetową, na której demaskowane mają być kłamstwa polityków na temat reformy OFE.

Leszek Balcerowicz / Fot. Lestat (Jan Mehlich)/GNU Licencja Wolnej Dokumentacji.Leszek Balcerowicz bardzo krytycznie odnosi się do planowanej przez rząd reformy systemu emerytalnego. Jego zdaniem, zapowiadane zmiany (obniżenie składek płynących do Otwartych Funduszy Emerytalnych z 7,3 do 2,3 procent - reszta miałaby pójść do ZUS) zaszkodzą emerytom.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", ekonomista zamierza stworzyć "odkłamywacz emerytalny" - internetową stronę, na której specjaliści będą opisywali kłamstwa rządu, dotyczące reformy emerytalnej. Forum Obywatelskiego Rozwoju - fundacja Balcerowicza, już w przyszłym tygodniu ma stworzyć raport o zapowiadanych przez rząd zmianach w OFE.

źródła:
www.rmf24.pl, Gazeta Wybor
cza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

cymes
 • cymes
 • 15.01.2011 03:10

I masz Pan rację: Kazimierz Kolebuk 07.01.2011 17:23
Głosowliśta to mata , teraz małolaty pracują na emerytów za granicami hihi !

Komentarz został ukrytyrozwiń
cymes
 • cymes
 • 15.01.2011 03:06

Nareszcie bedzie komplet przy władzy,na to czekali - dostełem torbę pod choinkę,śpię spokojnie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bele
 • Bele
 • 15.01.2011 03:01

prof Sarosa ma na czym czapkę nosić , ma wprawę za Stolcmana przerabiał ten temat

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 08.01.2011 11:16

Balcerowicz postanowił bronić kapitał korporacyjny, który do życia w Polsce powoływał i który nas od dwudziestu lat okrada. Już tylko ten fakt sprawia, że to co mówi i robi Balcerowicz jest niewiarygodne przynajmniej dla tych milionów, które zostały jego pomysłami oszukane. Balcerowicz musi odejść - mówił Lepper i miał rację!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 07.01.2011 21:24

Zgadzam sie p. Kazimierzu ,że rząd próbuje koszty reform zwalić na najbiedniejszych. Ale prosze zauważyć że rząd tylko próbuje .bo chcą wygrać następne wybory cały czas udają że coś robią.. Za wszelką cene wygrać !Bo wiedzą że reformy są bolesne i boją sie ryzykować .A kraj się coraz bardziej pogrąża w chaosie i biedzie.Jedno co potrafią to propaganda, PR mają wyborny.Nie wydaje mi się by do wyborów coś poważnego zrobili bo strach przed sondażami jest tak ogromny że lepiej nic nie robić. Tylko czy społeczeństwo to wytrzyma. A po wyborach może być różnie z Platformą , niekoniecznie muszą wygrać !I wtedy cały ciężar spadnie na zwycięzce i nie musi to być PO. A co do Balcerowicza to warto go słuchać, był niezbyt lubiany ,ale wiedział co robi .Trudno kogoś kochać za wyrzeczenia i kłopoty życia codziennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.01.2011 20:29

Nie od dziś wiadomo, że prawdziwe reformy kosztują. A kto ma zapłacić? Zawsze płaci naród. Kwestia zasadnicza, to rozłożenie kosztów reformy na klasę średnią i wyższą, a nie jak w tej chwili próbuje się to robić, że reformę emerytalną (nie nazwałbym tak naprawdę tego reformą) finansują najubożsi. I druga sprawa - reforma powinna być gruntownie przeprowadzona, poprzedzona szeroką dyskusją przez fachowców w mediach, na nią powinna być powszechna zgoda. Ale by ją uzyskać, trzeba do niej przekonać naród. A to już wielka sztuka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.01.2011 20:21

Zgoda, panie Romanie, ale nie sprowadzałbym problemu tylko do cech charakteru osób rządzących. Brakuje Tuskowi determinacji w reformowaniu państwa. Palikot przez 3 lata działalności w komisji przyjazne państwo mamił naród na swoich pseudo konferencjach prasowych, a państwo jest nadal nieprzyjazne obywatelowi.
Balcerowicz po latach jest chwalony, mimo że przeprowadził największą i najboleśniejszą z reform. Ani Tusk a tym bardziej Jarosław Kaczyński nie są mężami stanu. Nam jest potrzebny ktoś pokroju Roosevelta czy Margaret Thatcher.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.01.2011 17:23

Balcerowicz jest według mojej wiedzy jest najlepszym ekonomistą w Polsce znającym doskonale nasze problemy finansowe i gospodarcze. Tusk nieco obrósł w piórka i przestał słuchać mądrzejszych od niego.
Podobne do opinii Balcerowicza zdanie ma jeszcze kilku ekonomistów - praktyków. Jedna uwaga - problem systemu emerytalnego nie zaczął się wczoraj, lecz w latach 50-tych ubiegłego wieku. Do roku 1998 nikt z pracowników nie posiadał indywidualnego konta w ZUS. Dopiero reforma z przełomu 1998/1999 wprowadziła IKE. Ale tamta reforma została przeprowadzona byle jak. Sam system informatyczny dla ZUS kosztował ponad 2 mld zł, a kasę zgarnął PROKOM. Dzisiaj szef PROKOMU ma postawione zarzuty przez sąd w Krakowie (lub Katowicach, ale nie to jest istotne). Co prawda zarzuty dotyczą innej sprawy, ale chodzi o duże pieniądze.
Zaniedbania są ogromne. Przez lata całe ogromne firmy państwowe zalegały z miliardowymi składkami na rzecz ZUS - stocznie, kopalnie, PKP, huty itp. nie płaciły składek. Gdyby zliczyć umorzone przez ZUS kwoty uzbierałoby się wraz z odsetkami grubo ponad 100 mld złotych. O tym się nie mówi i nie pisze. ZUS to jedno wielkie bagno, podobnie jak PKP, Poczta Polska i TPSA (w mniejszym nieco zakresie). Po tylu latach nieprawidłowości i braku reform doszedł jeszcze fakt rent i emerytur służb mundurowych oraz chory KRUS.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że śmiesznie niskie składki do KRUS płacą pseudo rolnicy posiadający dobrze prosperujące firmy. Czas skończyć ze świętymi krowami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
www.botak.com.pl
 • www.botak.com.pl
 • 07.01.2011 16:44

http://www.odklamywacz-emerytalny.pl

Odkłamywacz emerytalny to fakty i wypowiedzi o próbie jawnego grabienia nas z oszczędości zgromadzonych na funduszach emerytalnych. ZUSu nie stać na wypłacanie składek już w chwili obecnej - dlatego próbuje łatać dziury w budżecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniec pełowskiego babilonu jest bliski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.