Facebook Google+ Twitter

Balcerowicz: Zaniechanie reform to największy błąd ostatnich 20 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-14 07:46

Największym błędem ostatnich 20 lat w polskiej gospodarce było zaniechanie reform - uważa ekonomista Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, politycy w naszym kraju zbyt często wykazują się brakiem wyobraźni.

Leszek Bacerowicz uważa, że ogromnym błędem było - jak się wyraził - odkręcenie planu Hausnera, który - zdaniem ekonomisty - był ostatnią poważną próbą ratowania budżetu. W opinii byłego szefa NBP, rządzący w latach 2005-2007 politycy budowali swoją popularność na spełnianiu obietnic socjalnych, załatwianiu przywilejów dla różnych grup.

"Jeżeli więc naprawdę chcemy uzdrowić finanse naszego państwa, musimy zmienić myślenie opinii publicznej, by więcej ludzi zrozumiało, że socjalne rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadzi" - podkreślił były szef NBP.

Leszek Balcerowicz tłumaczy, że w USA prezydent Obama wyraźnie traci na popularności głównie dlatego, że większość opinii publicznej jest przeciwna gwałtownemu zwiększaniu długu publicznego, by zrealizować wyborcze obietnice. Leszek Balcerowicz uważa, że jeżeli będziemy mieli podobnie uświadomione ekonomicznie społeczeństwo, będziemy mieli dużo większe szanse na szybki rozwój i przede wszystkim na to, że nie będą się powtarzały kolejne dziury budżetowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.