Facebook Google+ Twitter

Balet KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

Nieśmiertelny balet z muzyką mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego KRÓLEWNA ŚNIEŻKA od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

 / Fot. Teatr Wielki w ŁodziPrzygody Śnieżki i jej małych pomocników obejrzało już kilka pokoleń widzów i to nie tylko w Polsce. Baletową baśń Bogdana Pawłowskiego wystawiły niemal wszystkie teatry muzyczne i operowe w naszym kraju. Także zespoły baletowe i teatry w Europie, Azji i Ameryce Północnej sięgnęły po ten tytuł.


01.06.2017, godz. 11:00 / spektakl grany po raz 121.
01.06.2017, godz. 18:30 / spektakl grany po raz 122.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA z muzyką Bogdana Pawłowskiego na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi pojawiła się w 1970 roku i choć od razu zyskała ogromny aplauz publiczności, nikt nie przypuszczał, że pobije wszelkie rekordy i pozostanie na scenie przez prawie pół wieku! Do tej pory miała już około 40 premier na czterech kontynentach i przyniosła autorowi ogromną popularność oraz niesłabnącą sympatię młodych widzów. Kolejne pokolenia Śnieżek, Królewiczów i krasnoludków z niezmiennym powodzeniem zbliżają do teatru, bawią i uczą kolejne pokolenia miłośników sztuki tańca. Wielka to zasługa melodyjnej i rytmicznej muzyki, iskrzącej humorem i dowcipem, malowniczej inscenizacji oraz ujmującej choreografii stworzonej przez słynnego polskiego tancerza i choreografa Witolda Borkowskiego.
Bajka, która dostarcza dzieciom niezapomnianych emocji oparta jest na jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych baśni braci Grimm. Opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna Śnieżka spotyka na swojej drodze siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy. Baletowa bajka od pokoleń dla wszystkich pokoleń.

Realizatorzy:
Inscenizacja, reżyseria, choreografia: Witold Borkowski
Autor wznowienia (28.01.2011): Anna Krzyśków
Konsultacja choreograficzna: Kazimierz Knol
Kierownictwo muzyczne: Michał Kocimski
Dekoracje: Halina Korytkowska
Kostiumy: Barbara Kulak-Janowska

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW
Balet w dwóch aktach
Data premiery: 14.03.1970
Czas trwania: 2 h 15 min (1 przerwa)

Bilety w zależności strefy:
27 zł / 40 zł / 45 zł ulgowe
32 zł / 45 zł / 55 zł normalne

Biletydonabycia:
na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.