Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32995 miejsce

Baletowe propozycje Opery Wrocławskiej za... 15zł?

Opera Wrocławska proponuje publiczności trzy spektakle baletowe: „Jezioro łabędzie”, „Figle Szatana” i „Rękopis”. To niepowtarzalna okazja, by obejrzeć wspaniałe realizacje wrocławskiej opery za niską cenę.

Jezioro łabędzie / Fot. M. Grotowski„Jezioro łabędzie”, Piotra Czajkowskiego, to jedno z najsłynniejszych dzieł baletowych. Opera Wrocławska przygotowała ten spektakl we współpracy z Moscow City Ballet. Autorem choreografii jest Rosjanin - Victor Smirnov-Golovanov. "Jezioro łabędzie" stanowi podstawę klasyki baletowej. Od ponad stu lat jest dla publiczności źródłem niezapomnianych wrażeń, a dla artystów praca z genialną muzyką Czajkowskiego jest ciekawym doświadczeniem zawodowym. Dzieło przenosi nas w baśniowy świat pełen emocji, dramaturgii… To obowiązkowa pozycja w literaturze baletowej.

„Jezioro łabędzie” – Opera Wrocławska; 15, 16, 17 maja 2008 r. godz.19.

Figle Szatana / Fot. M. Grotowski"Figle Szatana" napisał Stanisław Moniuszko z Adamem Münchheimerem, jednak partytury zaginęły. Rekonstrukcją muzyki na podstawie szkiców i zapisków kompozytorów zajął się Rafał Augustyn.

Akcja rozgrywa się na balu karnawałowym w operze. Główni bohaterowie to zakochani, młodzi ludzie, zazdrosna diablica, senny wodzirej i fertyczna stara panna. Rekonstruktor, w dużej w części nowej partytury, umieścił swoje stylizacje muzyczne, a więc będziemy mieli do czynienia ze zderzeniem myśli i inwencji kompozytorów nie żyjących w jednym czasie.

Następnie wystawiony zostanie "Rękopis". Fabuła spektaklu opiera się na książce Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie”, a muzykę skomponował Rafał Augustyn, specjalnie dla Opery Wrocławskiej. W sobotę Rekopis / Fot. M. Grotowskipo raz pierwszy zobaczymy sztukę napisaną przez wrocławianina. Niedoceniana muzyka współczesna znalazła swe miejsce w operze. Dzięki "Rękopisowi" Opera Wrocławska powraca do korzeni, ponownie stanie się gospodarzem światowej prapremiery sztuki oraz mecenasem kompozytorów, którzy nie chcą już pisać tylko do szuflady.

„Figle Szatana”, „Rękopis” - spektakle łączone - Opera Wrocławska; 21 maja 2008 r. godz. 19 – jedyny spektakl operowy z muzyką na żywo, w obsadzie wspaniała japońska baletnica – Nozomi Inoue.

Bilety od 15 zł!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) - choć mam wątpliwość co do tej ceny. Czy ta cena to nie za jaskółki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.