Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11997 miejsce

Bali. Wścieklizna zbiera coraz większe żniwo

Wścieklizna na Bali zagrażała nie tylko turystom, ale również, jak się okazuje, wyspiarskim czworonogom. Prawdopodobnie na skutek pomocy międzynarodowych organizacji ochrony zwierząt i zwalczania epidemii, sytuacja będzie się już tylko poprawiać.

Miejsce jakich na Bali wiele. / Fot. Piotr śmieszekKen Wirasandhi, główny lekarz zajmujący się sytuacją epidemiologiczną w Indonezji, poinformował na łamach wczorajszej "Jakarta Globe" o odnotowanej w miniony weekend setnej ofierze śmiertelnej wścieklizny. Tak smutna statystyka dotyczy jednego tylko miejsca na rozległym indonezyjskim archipelagu, a mianowicie wakacyjnej wyspy Bali.

Setna ofiara epidemii, to 40-letni mężczyzna, który z ewidentnymi objawami wścieklizny, zmarł w piątek w nocy, podczas pobytu na obserwacji w szpitalu.
Powodem objawów choroby i prowadzonej obserwacji było pogryzienie przez bezpańskiego psa.

Trzymilionowa rajska wyspa Bali zmaga się z epidemią tej groźniej choroby już od ponad dwóch lat. Sytuacja jest tak poważna, iż niektóre "kluczowe" dla Indonezji kraje w sektorze turystycznym, ostrzegają swoich obywateli wyjeżdżających na wakacje na tę niebiańską wyspę o kategoryczne unikanie kontaktów z licznie wałęsającymi się po plażach i świątyniach czworonogami.

Władze lokalne, chcąc zapobiec tej swego rodzaju „anty reklamie” lub inaczej "czarnemu pijarowi", próbowały przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się choroby w najprostszy lecz drastyczny sposób. Uśmiercono ponad 200 tysięcy bezpańskich psów, gdyż poddanie ich szczepieniom było finansowo poza zasięgiem samorządu prowincji.

Sytuacja uległa jednak zdecydowanej poprawie w ostatnich kilku tygodniach. Uruchomione fundusze międzynarodowe rozpoczęły proces szczepień balijskich psów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.