Facebook Google+ Twitter

Balice: Górale nie polecą do Chicago

W środę 25 maja po półrocznej przerwie podkrakowskie lotnisko Balice miało wznowić połączenia z Chicago. Prezes Air Poland Polska Mariusz Szpikowski poinformował dziś o odwołaniu połączeń.

Widok na płytę lotniska w podkrakowskich Balicach / Fot. Dawid SerafinOstatni lot z Krakowa do Chicago odbył się końcem października zeszłego roku. Polskie Linie Lotnicze LOT, które od 13 lat obsługiwały tę trasę, tłumaczyły swoją decyzję nierentownością połączenia. - To połączenie było opłacalne - protestował w wypowiedzi dla serwisu Wiadomości24 Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. Według wyliczeń zarządu lotniska, połączenie z Chicago cieszyło się 82 proc. obłożenia rocznie. - To bardzo dobry wynik. Nigdy nie jest tak, że ma się 100 proc. obłożenia rocznie - wyjaśnia Jan Pamuła.

Od tamtej pory prezes Pamuła za jeden z priorytetowych celów postawił sobie przywrócenie połączenia transatlantyckiego. Życie nie znosi próżni i wydawało się, że luka szybko zostanie zapełniona. Porozumiał się on w tej kwestii z Air Poland.

Podpisanie umowy o wznowieniu połączeń do Chicago podczas konferencji prasowej w lutym tego roku / Fot. Sławomir OstrowskiW lutym tego roku zwołano specjalną konferencje prasową. Ogłoszono wtedy przywrócenie lotów za Atlantyk. Pierwszy samolot po przerwie miał wystartować z Balic 25 maja. To miał być początek ekspansji polskiego przewoźnika na trasach transatlantyckich. Dwa dni po locie do Chicago,po raz pierwszy z lotniska miał bowiem wystartować rejsowy samolot do kanadyjskiego Hamilton.

Jak miało być? Balice wznowią loty do Chicago

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla rozwoju regionu małopolskiego jest uruchomienie połączeń transatlantyckich, dlatego tak szybko sfinalizowaliśmy nasz projekt - wyjaśnia w lutym Mariusz Szpikowski, prezes zarządu Air Poland.

Z przywrócenia połączenia cieszyli się przede wszystkim Górale. - Loty za Atlantyk z Małopolski od zawsze stanowiły pomost między krajem a Ameryką. U nas każdy ma kogoś z rodziny lub bliskiego znajomego, który pracował w Stanach - powiedział Wiadomościom24 Jan Tomala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

miało być tak piknie, a tu panie bryndza:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.