Facebook Google+ Twitter

Balicki: nie karać za marihuanę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 07:24

Były minister zdrowia, poseł Marek Balicki z SDPL podpisał się pod listem otwartym do ministra sprawiedliwości, którego autorzy domagają się złagodzenia kar dla palaczy marihuany.

W wywiadzie dla "Dziennika" Balicki mówi, że przepis mówiący o karze więzienia za posiadanie konopi indyjskich na własnych użytek jest zły i szkodliwy.

Poseł SDPL wyjaśnia, że badania pokazują, że dziś często za posiadanie narkotyków na własny użytek są karane osoby, które żadnych innych przestępstw nie popełniają. A stali się kryminalistami, bo mieli przy sobie jedną porcję. Balicki podkreśla, że są karani za coś, co nie czyni komuś innemu szkody, a większość z nich to osoby, które nie będą uzależnione.

Nikt rozsądny nie powie, że jak ktoś wypije piwo raz czy dwa, to skończy na oddziale odwykowym dla alkoholików - mówi Balicki "Dziennikowi". Podobnie jest z marihuaną - dodaje były minister zdrowia. Premier Tusk i prezydent Clinton przyznali się do zapalenia marihuany, a nie wyglądają przecież na osoby uzależnione - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" Marek Balicki.

Poseł SDPL zauważa, że jeśli grozi komuś uzależnienie, to ten przepis tym bardziej nie może być skuteczny, a jego wprowadzenie wcale nie zmniejszyło liczby osób ani używających narkotyków, ani od nich uzależnionych. Zatem ten przepis nie likwiduje przyczyn, nie pomaga, tylko szkodzi - uważa były minister zdrowia.
Pełny tekst wywiadu z Markiem Balickim - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.