Facebook Google+ Twitter

Balicki: rząd walczy z lekarzami, zamiast negocjować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 08:30

Marek Balicki uważa, że rząd próbuje walczyć z lekarzami zamiast z nimi negocjować. Były minister zdrowia powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że obecny rząd nie rozmawia z protestującymi pracownikami służby zdrowia przez co zaostrza sytuację konfrontacji.

Dla Marka Balickiego zaskakująca jest postawa obecnej minister zdrowia i Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, dotychczasowe rządy próbowały bowiem rozmawiać z protestującymi pracownikami i dążyły do uspokojenia sytuacji w służbie zdrowia. Tymczasem obecny gabinet zamiast negocjować z lekarzami próbuje z nimi "wojować".
Poseł SdPL nie odpowiedział wprost na pytanie czy minister zdrowia Ewa Kopacz powinna zostać
zdymisjonowana. Jego zdaniem, decyzja w tej sprawie należy do premiera. Dodał, że jeżeli zaś szef rządu chce uzdrowić służbę zdrowia, to powinien odpowiedzieć sobie na pytanie o to kto ma kierować tym procesem. Jeżeli zaś zamierza odwołać minister zdrowia, to powinien to zrobić jak najszybciej. Odkładanie tej decyzji - zdaniem Marka Balickiego- nie będzie dobrze służyć reformie służby zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.